Zmarł prof. dr hab. Jerzy Szczeklik

candle-2038736_960_720Zmarł prof. dr hab. Jerzy Szczeklik, pochodzący z rodu mocno ukorzenionego w Pilźnie kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych. Był absolwentem wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie.
Wywodzący się z Pilzna ród Szczeklików od trzech pokoleń osiągał duże osiągnięcia w zakresie medycyny, szczególnie zaś w zakresie kardiologii i chorób wewnętrznych.  Jerzy Szczeklik pracował na Akademii Medycznej w Krakowie, I Klinice Chorób Wewnętrznych. Od 1989 r. był kierownikiem Kliniki Chorób Zawodowych, Kierownikiem Kliniki Toksykologicznej. Profesor Jerzy niezwykle kochał Pilzno, spędzał w nim każdy wolny czas, zamieszkując wówczas w domu rodzinnym przy ul. Węgierskiej, obecnie ul. Ks. Karola Szczeklika.
Wykazywał zainteresowanie życiem społeczeństwa i rozwoju miasta będą członkiem Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej. Chętnie służył pomocą lekarską każdemu potrzebującemu. Cechował się niezwykła skromnością, serdecznością i wysoką kulturą osobistą. Znany i ceniony jako lekarz nie tylko na terenie kraju, ale i świecie. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji, które przedstawione były również na kongresach międzynarodowych i publikowane w czasopismach międzynarodowych, takich jak: Lancet, New England Journal od Medicine, British Heart Journal. European Journal Cardiology. Pod jego opieką kilkunastu lekarzy uzyskało tytuł specjalisty, a kilku stopień doktora.
Społeczeństwo pilźnieńskie doceniając jego osiągnięcia zawodowe, postępowanie, osobowość zapamięta go jako wybitnego Rodaka, powód do dumy dla Pilzna i pilźnian.
Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w czwartek o godz. 12 na krakowskim Salwatorze.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.