Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dr n.med. Marek Janicki: „Latoszyn ma szansę dorównać takim uzdrowiskom jak Solec czy Busko”

DSC_4493Dziś w dębickim starostwie powiatowym miała miejsce konferencja podczas której omawiana była kwestia uzdrowiska w Latoszynie. Dr nauk medycznych Marek Janicki stwierdził, że rewitalizowane właśnie Łazienki Latoszyńskie mają szansę dorównać takim uzdrowiskom jak Solec-Zdrój czy Busko-Zdrój.

Dr Janicki jest specjalistą z zakresu między innymi balneoklimatologii i medycyny fizykalnej oraz organizacji ochrony zdrowia. Podczas dzisiejszego wykładu poddał analizie warunki, które panują w Latoszynie i najbliższym otoczeniu budowanych obecnie Łazienek Latoszyńskich. Stwierdził, że Latoszyn ma szansę na świadczenie sług na takim poziomie jak Solec-Zdrój czy Busko- Zdrój.

Tą opinią nie jest zaskoczony Stanisław Rokosz, który od ponad 30 lat zabiegał o reaktywację Łazienek.

– Pierwsze próby reaktywacji tego miejsca miały miejsce za czasów KRP Igloopol – wspomina wójt Rokosz. Byłem wówczas naczelnikiem gminy i rozmawiałem wtedy z Edwardem Brzostowskim, który bardzo się do tego pomysłu zapalił i roztoczył wizję uzdrowiska, które z grubsza rozpoczynałoby się w Latoszynie a kończyło w okolicach Pilzna. Zamiar ten nie wyszedł, jednak poza etap planowania.  Wtedy nie przypuszczałem, że ponowne uruchomienie tego znanego przed wojną uzdrowiska zajmie aż tyle czasu, ale sądząc po opiniach wielu znakomitych osób sukces tego  przedsięwzięcia jest bardzo prawdopodobny.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.