Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Harcerze przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju na ziemię dębicką

25446422_1540394979401628_5674407876384237120_nW niedzielę, 17 grudnia 2017 r. pięćdziesięcioosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica udała się do Rzeszowa na uroczyste rozesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Tego dnia około 500 harcerek i harcerzy z Podkarpacia przyjęło ogień z Betlejem, aby wrócić z nim do swych domów i przekazać mieszkańcom okolic swojej działalności. W tym roku przesłanie akcji to słowa „W Tobie jest Światło”.

Od wielu lat harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego biorą udział w akcji Betlejemskiego Światła Pokoju, niosąc symboliczny płomień z Betlejem na całą Polskę a potem przekazują za wschodnią granicę. Polscy harcerze przyjmują Światło od Słowaków, a wędrówkę 25398959_1540394976068295_4287479928334546211_nrozpoczyna w Wiedniu dokąd przylatuje z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Dębicka delegacja pojechała do Rzeszowa, gdzie w czasie uroczystej Mszy Świętej w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego harcerki i harcerze wysłuchali Słowa Bożego, przyjęli lampiony ze Światłem, odbyło się też ogniobranie. Potem powrócili do Dębicy i tym samym rozpoczęła się tegoroczna wędrówka Światła po ziemi dębickiej.

źródło: ZHP Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.