Muzeum poszukuje śladów po dawnych rzemieślnikach

Muzeum Regionalne  (24)Osoby, którym bliska jest historia regionu oraz chcące upamiętnić swoich przodków zajmujących się rzemiosłem, mogą pomóc w stworzeniu wystawy na ich temat. Muzeum Regionalne w Dębicy przygotowuje w tej chwili wystawę o dziejach dębickiego rzemiosła i poszukuje pamiątek związanych z rękodzielnikami z miasta i okolic. Otwarcie ekspozycji zaplanowano na 18 stycznia 2018 roku.

W muzeum trwają już prace nad tą wystawą. Stąd też Jacek Dymitrowski, dyrektor placówki, zwraca się z prośbą i apelem do osób posiadające w swoich domach pamiątki po rzemieślnikach, takie jak choćby zdjęcia i dokumenty, o udostępnienie ich Muzeum. – Oprócz zdjęć i dokumentów, mile widziane są też wszelkiego rodzaju artefakty związane z tematem, które moglibyśmy wypożyczyć na czas wystawy – mówi dyrektor Jacek Dymitrowski.

Otwarcie przygotowywanej wystawy zaplanowane jest na styczeń 2018 roku, ekspozycja dostępna będzie przez trzy miesiące.

Kontakt w sprawie udostępnienia pamiątek i eksponatów możliwy jest pod telefonem: 14 683 74 28 lub adresem mailowym: sekretariat@muzeumwdebicy.pl.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.