Krwiodawcy z ZS Nr 2 w Prokocimiu

4W dniu 8 grudnia 2017 roku uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy odwiedzili Terenowy Oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie mieszczący się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu.

W 17 letniej historii szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. lek. med. Jana Szymaszka była to15 wyjazdowa akcja do Prokocimia, którą zorganizowały Małgorzata Burdzy (prezes klubu) wraz z Marzeną Koziarą – Lesiak.

W akcji uczestniczyli kilkakrotni dawcy krwi: Marcin Baniak, Patryk Falarz, Artur Kalita, Kamil Bobecki, Jakub Klimczak, Patryk Leśniowski, Kacper Misa, Paweł Micek, Piotr Drąg, Jakub Gaweł, Mateusz Salamon, Dominik Depa, Krzysztof Jasiński. Do nich dołączyli po raz pierwszy: Gabriela Staniszewska, Wiktoria Kołodziej, Dominika Marć, Natalia Krystek, Anna Wodzisz, Sylwia Stelmach i Bartosz Jamróz.

20 krwiodawców podarowało 9 litrów krwi co powiększyło ilość krwi oddanej w Prokocimiu do 194 litrów.

Krwiodawcy oprócz przekazania krwi na cele lecznicze odwiedzili małych pacjentów w kilku oddziałach i przychodniach lekarskich. Towarzyszył im Św. Mikołaj, który przebywające tam dzieci obdarował prezentami.

Po tej akcji bilans krwi oddanej przez krwiodawców „Kwiatka” w 2017 roku przekroczył 100 litrów.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.