Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pilzno: budżet na 2018 rok przyjęty

pilznoRadni Rady Miejskiej w Pilźnie jednogłośnie głosowali za przyjęciem budżetu na 2018 rok. To oznacza, że w mieście i gminie Pilzno zostaną zrealizowane inwestycje o wartości ponad 27,6 mln złotych. Co istotne – samorząd pozyskał refundacje środków ze źródeł zewnętrznych w wysokości ponad 18 milionów złotych. Ogółem, dochody budżetu ustalono na poziomie ok. 86,3 mln zł, natomiast wydatki wyniosą ok. 91,2 mln złotych.

– Pragnę serdecznie podziękować pracownikom, zastępcy, przewodniczącemu Rady i radnym za pomoc i uczestnictwo w pilzno2konstruowaniu budżetu. Pracownikom należą się również słowa uznania za bardzo duży wkład przy opracowaniu wniosków i skutecznym aplikowaniu – powiedziała Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna.

Projekt budżetu otrzymał pozytywne opinie ze strony Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Budżetowej. Przyjęcie budżetu zostało skwitowane brawami ze strony osób zgromadzonych w sali Domu Kultury podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

pilzno3Przykładowe inwestycje w 2018 roku (kwoty w przybliżeniu):
– budowa kanalizacji wraz z przebudową oczyszczalni ścieków w Pilźnie: 10 mln zł
– instalacja systemów odnawialnych źródeł energii: 5 mln zł
– budowali sali gimnastycznej w Strzegocicach: 3,5 mln zł
– rozbudowa i przebudowa remizy OSP w Parkoszu z przeznaczeniem na ŚDS: 2 mln zł
– przebudowa Domu Ludowego w Słotowej oraz budowa placu zabaw wraz z otoczeniem w miejscowości Lipiny i Machowa: 1,7 mln zł
– budowa boiska w Dobrkowie: 695 tys. zł
– budowa boiska w Zwierniku: 661 tys. zł
– budowa boiska w Słotowej: 655 tys. zł
– budowa oświetlenia ulicznego: 327 tys. zł
– rozbudowa i przebudowa budynku przedszkola w Dobrkowie: 277 tys. zł
– rozbudowa ul. Kościuszki, Węgierskiej, Ofiar Katynia w Pilźnie: 150 tys. zł

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.