Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Przedszkole Nr 1 w Dębicy na pomoc bezdomnym zwierzętom

POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ!Zima to szczególnie trudny czas dla bezdomnych, porzuconych i często skrzywdzonych zwierząt, których wciąż przybywa w schroniskach. Co możemy zrobić, aby im pomóc? Sposobów jest wiele – począwszy od adopcji, poprzez odwiedzanie, wyprowadzanie, karmienie, skończywszy na adopcjach wirtualnych czy wspieraniu wszelkiego rodzaju akcji na rzecz potrzebujących zwierząt.

Przedszkole Miejskie nr 1 w Dębicy w roku szkolnym 2017/2018 przyłączyło się do akcji pt. „Pomóżmy im przetrwać zimę” promującej zbiórkę na rzecz bezdomnych psów z Przytuliska w Zawadzie organizowanej przez Wolontariat „Psi Azylek”. Inicjatorką działań programowych w tym zakresie była pani Katarzyna Hałata, nauczycielka przedszkola. W końcu pomagać można na wiele sposobów! By zapewnić skuteczną pomoc zaplanowano ją w trzech etapach. Głównym celem I edycji zbiórki było zgromadzenie ryżu i makaronu, który zimą przydaje się do ciepłych gotowanych psom posiłków oraz zebranie koców, kołder i poduszek umożliwiających uszczelnianie psich bud. W akcji wzięły udział karmawszystkie grupy przedszkolne, Rodzice dzieci, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy przedszkola. Akcja trwała od 23.10.2017r. do 27.10.2017r., czyli zaledwie 5 dni. Wynik zbiórki był naprawdę imponujący! Dzięki hojności wszystkich Darczyńców udało się zebrać:116 kg suchej karmy, 67 puszek mokrej karmy, 21 kg ryżu, 17 kg makaronu, 15 kg kaszy, 30 sztuk koców, kołder i poduszek.

Takim oto sposobem bezdomne psy z przytuliska w Zawadzie zostały zabezpieczone na czas zimy, a tym samym cel zbiórki został osiągnięty. Jak wspomniano powyżej PM nr 1 w Dębicy nie zamierza na tym zakończyć swej aktywności i już w styczniu 2018 r. planuje kolejną – II edycję zbiórki, a w marcu 2018r. – III edycjęŚw. Jan Paweł II powiedział kiedyś, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” To piękne i bardzo trafne słowa, z którymi nie sposób się nie zgodzić.

Organizowana w PM nr 1 w Dębicy zbiórka to nie tylko wspaniały gest w kierunku potrzebujących zwierząt, ale także cenna lekcja empatii, możliwość kształtowania u dzieci takich cech jak.: odpowiedzialność, dobro czy wrażliwość. To także szansa na uświadamianie całej społeczności lokalnej trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt i ich potrzeb.

Katarzyna Hałata/Przedszkole Miejskie nr 1 w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.