Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Bożonarodzeniowe kolędowanie w Podgrodziu

19275065_2087928351427257_8876126272404567111_n21 stycznia 2018 r. Zespół Śpiewaczy Podgrodzianie po raz trzeci wystąpił z przedstawieniem teatralnym Kolędnicy. To rodzaj scenki, w której aktorzy chcą podtrzymywać zwyczaje kolędnicze, które dziś już zanikają, a przyjmowane jako pomyślna wróżba urodzaju i powodzenia.

Chodzą po domach przebrani za postacie z Biblii, zwierzęta, a nawet diabły i anioły. Gospodarzom śpiewają kolędy, składają życzenia, recytują wiersze i płatają figle a nawet dla żartu odrobinę straszą, szczególnie najmłodszych. W ten wieczór zagościli na scenie domu kultury w Podgrodziu. Swoją obecnością zaszczycili goście: Stanisław Rokosz – wójt Gminy Dębica, ksiądz Jan Michalik – prałat Parafii Podgrodzie, Barbara Szczerbińska – dyrektor ZS w Podgrodziu, radni: Mariusz Tarczoń i Ryszard Stelmach, sołtys Magdalena Lesiak oraz grono pedagogiczne ZS w Podgrodziu. Atmosfera był iście świąteczna, wszyscy zapomnieli o trudach dnia codziennego i oddali się słuchaniu kolęd i oglądaniu tańców w wykonaniu naszych zdolnych artystów. Pomysłodawczynią oraz autorką scenariusza była pani Małgorzata Pikul-Burdzy. Oprawę muzyczną zapewnił Marek Orloł. Przedstawienie jak w poprzednich latach wywołało mnóstwo radości, uśmiechu, a także trochę strachu wśród najmłodszych. W przedstawieniu brali udział: Zespół Śpiewaczy Podgrodzianie, grupy taneczne Zespołu Pieśni i Tańca Mali Podgrodzianie oraz gościnnie Mariusz Tarczoń oraz Bolesław Pyrkowski. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg przedstawienia. A jeżeli ktoś nie zdążył oglądnąć, to  Podgrodzianie serdecznie zapraszają 28 stycznia 2018 r. do Domu Kultury w Pilźnie na przedstawienie, które odbędzie się o godz. 16.00. Wstęp wolny!

Źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.