Karnawałowe szaleństwo, msza dla seniorów i koncert dla Krzysia w Jodłowej

18_biw_zim_jod_8 W dniach 26-28 stycznia 2018 r. zuchy z 3 Gromady Zuchowej „Szare Wiewiórki” i harcerze z Próbnej Drużyny Harcerskiej z Jodłowej spotkali się na biwaku w Szkole Podstawowej nr 1 w Jodłowej. Cały weekend wypełniony był ciekawymi zajęciami i wydarzeniami.

W piątek po zakwaterowaniu odbył się apel i świeczkowisko „Lubimy wspólnie bawić się”. Wtedy też miała miejsce niespodzianka. Druhna Barbara Gil – przyboczna 3 GZ „Szare Wiewiórki” złożyła Zobowiązanie Instruktorskie na sztandar Hufca ZHP Dębica i została instruktorką ZHP w stopniu przewodniczki. Jednocześnie została też mianowana drużynową gromady. Zuchy przygotowały dla swojej druhny małą niespodziankę, zaśpiewały „Sto lat” i pogratulowały pomyślnego zakończenia próby na stopień oraz objęcia funkcji drużynowej.

Sobotnie przedpołudnie upłynęło na przygotowaniach do wydarzeń, które zaplanowane były na drugą część dnia. Dzieci wykonały karnawałowe plakaty i ozdoby, dekorowały salę gimnastyczną, ćwiczyły swoje występy. Zuchy i harcerze wspólnie układali wiersze i piosenki o karnawale, rysowały postacie bajkowe, za które chciałyby się przebrać.

Po obiedzie w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej odbyła się msza harcerska w intencji seniorów z terenu Gminy Jodłowa. Mszę świętą celebrowali ks. Krzysztof Szkarłat, ks. Grzegorz Kozioł, ks. Fabian Grębski i ks. Mieczysław Składanowski. Oprawę muzyczną podczas mszy oraz przedstawienie pt. „Nadzieja” wykonali zuchy i harcerze z Jodłowej. Zuchy i harcerze złożyli dziadkom i babciom na koniec życzenia oraz zaśpiewali znaną melodię „Życzymy, życzymy” w trakcie której wszyscy seniorzy otrzymali przepiękne czerwone serduszka z napisem „KOCHAMY WAS”. Po uroczystości odśpiewano „Modlitwę harcerską”.

Po mszy w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jodłowej odbył się koncert charytatywny dla Krzysia Soka. Chłopiec jest bardzo grzecznym i dzielnym maluszkiem. Choruje na encefalopatię, padaczkę, udar mózgu, dziecięce porażenie mózgowe-niedowład czterokończynowy, znaczne opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Zuchy i harcerze wspólnie ze Szkołą Muzyczną KIK MUZA Pilzno/Jodłowa zorganizowali wspaniały koncert dla Krzysia, podczas którego harcerze do puszek zebrali kwotę 2361,75 złotych. Uczniowie Szkoły Muzycznej KIK MUZA Pilzno/Jodłowa zaprezentowali kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach. Po koncercie odbyła się zabawa karnawałowa dla zuchów i harcerzy.

W trzecim dniu biwaku na zakończenie odbył się apel podsumowujący na którym zuchy otrzymały odznaki zucha i książeczki, a harcerzom rozdano karty próby na lilijkę i krzyż. Wszyscy zmęczeni ale uśmiechnięci, pełni wrażeń powrócili do swoich domów. Biwak przygotowała kadra: pwd. Barbara Gil, dh. Aneta Janaś i dh. Alicja Mikrut.

18_biw_zim_jod_1 18_biw_zim_jod_3 18_biw_zim_jod_7 18_biw_zim_jod_8 18_biw_zim_jod_9 18_biw_zim_jod_10

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.