Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Karnawałowy poranek w szkole muzycznej

zdjęcie do art. Karnawaowy poranek w SM,,Muzyka łagodzi obyczaje” – to powszechnie znane powiedzenie, ale ta najpiękniejsza ze sztuk ma jeszcze wiele innych zalet. Już Arystoteles uważał, że muzyka, to doskonała metoda wychowania młodego pokolenia. Od dawna znane są także lecznicze właściwości muzyki, czego dowodem jest powszechnie stosowana muzykoterapia i rytmikoterapia.

Dlatego tak ważna jest edukacja muzyczna, która często jest niestety bagatelizowana. Zapominamy o tym, że muzyka rozwija wyobraźnię, doskonali pamięć, rozbudza wrażliwość nie tylko na sztukę, ale także na piękno, dobro i potrzeby drugiego człowieka, zaś nauka gry na instrumencie działa stymulująco na pracę mózgu. Wymieniając zalety płynące z kształcenia muzycznego nie można pominąć zwyczajnej radości i satysfakcji płynącej z muzykowania czy to solowego, czy to zespołowego. To drugie dodatkowo uczy umiejętności pracy zespołowej i odpowiedzialności za pracę całej grupy. Edukację w zakresie gry na instrumencie najlepiej zacząć w wieku szkolnym, chociaż na naukę nigdy nie jest za późno. Podjęcie decyzji o kształceniu muzycznym wiąże się z określonymi zobowiązaniami, bowiem nauczanie jest procesem, zatem wymaga czasu i na efekty trzeba poczekać. Nauka wymaga także systematyczności i konsekwencji, ale satysfakcja z samodzielnie wykonanego utworu, radość płynąca z muzykowania zespołowego, kontakt z muzyką klasyczną jest nie do przecenienia.

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy zaprasza dzieci zainteresowane nauką w szkole muzycznej na zajęcia adaptacyjne.

Spotkania odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu.

Kandydaci na uczniów uczestniczyć będą w zajęciach muzyczno – ruchowych oraz
w audycjach poświęconych wybranym instrumentom muzycznym.

Dzieci i ich opiekunowie będą mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy
w szkole artystycznej. Będzie to także okazja do sprawdzenia u kandydatów predyspozycji muzycznych oraz pomoc w podjęciu decyzji w sprawie doboru instrumentu.

Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 20.01.2018r. od godz. 10:00 do 11:00 w budynku dębickiej szkoły muzycznej przy ul. Kościuszki 8.

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 9 lat wraz z opiekunami. Na zajęcia prosimy przynieść obuwie zmienne.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie swoich dzieci na adres e-mailowy: szkola_muzyczna@o2.pl

Koszt udziału w zajęciach to kwota 5 złotych, którą prosimy wpłacać na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy lub bezpośrednio przed zajęciami.

Warsztaty poprowadzą:

Rytmika – pani Beata Parkosz
Skrzypce – pani Regina Szlachta
Gitara – pani Lucyna Chwistek – Cisło
Wiolonczela i kontrabas – pan Robert Piękoś

źródło: ZSM w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.