Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

We wtorek przyjedzie do nich ciężarówka z 1000 książek

szkołą w chotowej„Tysiąc powodów by czytać” – pod takim hasłem Empik zorganizował konkurs dla bibliotek w którym nagrodą było 1000 książek dla zwycięskiej biblioteki. Do konkursu zgłosiło się kilkaset bibliotek z całej Polski. W gronie zwycięzców w kategorii szkoły do 100 uczniów  znalazła się biblioteka w Publicznej Szkole Podstawowej w Chotowej. We wtorek przyjedzie do niej ciężarówka wypełniona 1000 książek.

Prezentacja uczniów ze szkoły w Chotowej, którzy w ramach konkursu wybrali przedstawienie okładki do książki „Ania z Zielonego Wzgórza” uzyskała aż 33 230 głosów. Uczniowie realizując prezentację wyłonili główne postaci: Anię, Dianę i Gilberta, obmyślili kostiumy i elementy scenografii. Zrobili to w sposób współczesny i symboliczny. Drabina ma oznaczać Zielone Wzgórze oraz dojrzewanie emocjonalne, szczeble zaś to różnorodność przeżyć od przyjaźni przez złość aż do miłości.

Akcja „Tysiąc powodów by czytać” została zorganizowana przez Empik po raz drugi. Akcję na rzecz książek dla bibliotek współtworzą uczestnicy programu „Mój Empik”, którzy kupując książki przekazują  na ten cel  część każdej transakcji przy użyciu karty. Poprzez to wspierają oni rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.