OSP Paszczyna z nowym samochodem pożarniczym

26229794_2079828708903888_5912121399561105158_nJednostka OSP Paszczyna może poszczycić się obecnie jednym z najnowocześniejszych wozów ratowniczo – gaśniczych w powiecie Dębickim. To nowy samochód marki Ford Transit z 2017 r. z silnikiem o poj. 2.2 cm3 i mocy 125 km. Wyposażony jest w dwa zbiorniki o łącznej pojemności 850 l -na wodę i środek pianotwórczy. Nowy samochód pożarniczy zastąpi pojazd marki Stayer który w jednostce OSP Paszczyna był od 2002 roku i zostanie teraz przekazany do jednostki OSP Pustków Strachów zgodnie z przyjętym harmonogramem wymiany samochodów. Ford kosztował 180 000 zł i w całości został zakupiony ze środków pochodzących z budżetu Gminy Dębica. Oczekujemy na nabór wniosków i podejmujemy działania na zakup całkiem nowego samochodu dla również bardzo aktywnej i mobilnej jednostki OSP w Pustyni.


OSP Paszczyna to najstarsza w Gminie i jedna z najstarszych w Powiecie Dębickim jednostka OSP. Powstała w 1894 r. z inicjatywy Posłów Jana Piątka, Michała Jedynaka i Jana Siwuli. 20 maja 2018 r. Podczas uroczystości poświęcenia samochodu, zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa Posłów z Paszczyny i założycieli OSP Paszczyna. Jedna z najlepiej wyposażona jednostka, co było warunkiem przyjęcia do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Lokalizacja jednostki w Paszczynie sprawia, że jest bardzo ważną elementem KSRG. W Paszczynie znajdują się zjazdy techniczne z autostrady i Miejsca Obsługi Podróżnych. Swoim zasięgiem obejmują odcinek od węzła autostradowego w Pustyni aż do granic Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego. Warto tu także nadmienić, że strażacy ochotnicy OSP Paszczyna tylko w ubiegłym roku, uczestniczyli w 71 zdarzeniach.

źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.