Zawodnicy „Mors” Dębica na „Walley Cup”

 

IMG_30837 stycznia na warszawskim Torwarze toczyła się ciekawa rywalizacja łyżwiarek i łyżwiarzy figurowych z Polski, Ukrainy i Grecji w kolejnej edycji zawodów „Walley Cup”. W doborowym gronie blisko 100 zawodników nie mogło zabraknąć silnej ekipy „Mors” Dębica.

Do stolicy wyruszyliśmy w 12-osobowym gronie stawiając sobie za cel jak najlepsze występy przed szeroką widownią, która rokrocznie zasiada na trybunach lodowiska podczas tej imprezy.

IMG_3065Organizatorzy zaplanowali w programie zawodów kolejno konkurencje klasy brązowej, następnie srebrnej, a pod koniec dnia na tafli rywalizowali zawodnicy z klasy złotej. W każdej konkurencji zawodników podzielono na grupy wiekowe.

Najliczniej reprezentowani byliśmy w klasie młodzieżowej „A” brązowej przeznaczonej dla najmłodszych dzieci, które w przyszłości będą stanowiły o sile naszego klubu, a już teraz notują bardzo dobre wyniki.
Szczególnie udany występ zanotowała Zofia Szczęsna, która pozwoliła się pokonać tylko jednej reprezentantce gospodarzy, sama zajmując zasłużone drugie miejsce. Na dalszych pozycjach rywalizacja była bardzo wyrównana. Piątej w klasyfikacji końcowej Dominice Brzozowskiej do medalu zabrakło dziesiątych części punktu. Dwie lokaty niżej zakończył rywalizację Daniel Hordiienko. Tuż za nim sklasyfikowana została Klaudia Mucha, a 9. miejsce stało się udziałem Mateusza Bonara. Przytrafiające się jeszcze usterki nad którymi będziemy pracować na treningach zadecydowały, że miejsca otwierające drugą dziesiątkę zajęły kolejno Zuzanna Sidor i Julia Kupiec.

Także w klasie brązowej w grupie młodzieżowej „B” dla nastoletnich zawodniczek swoje umiejętności prezentowały łyżwiarki z Dębicy: Natalia Flak i Ewelina Olechawska. Ewelina startując z numerem pierwszym otwierała rywalizację w tej konkurencji. Ponieważ jeszcze tym razem nie zaprezentowała ona w pełni swoich już niemałych umiejętności musiała zadowolić się miejsce 13. w najliczniejszej tego dnia konkurencji. Natomiast pomyślnie wystąpiła ze swoim program Natalia. Wykonała poprawnie zaplanowane elementy techniczne i sklasyfikowana została na drugim miejscu, jedynie za zawodniczką reprezentującą angielski klubu z Coventry.

Kolejne nasze łyżwiarki walczyły na poziomie klasy srebrnej. W połączonej grupie młodzieżowej „A” i „B” po raz pierwszy nasz klub reprezentowała Nicole Kogut. Ten mały debiut, pomimo ograniczonych możliwości treningowych okrasiła bardzo dobrym przejazdem, za który sędziowie przyznali jej 2. miejsce.

Z kolei dla startującej w starszej kategorii „A” Nikoli Ciekiewicz udział w zawodach był powrotem do łyżwiarskiej rywalizacji po blisko 2 latach przerwy. Tym bardziej cieszy nas, że już w pierwszym starcie Nikoli udało się stanąć na podium. W Warszawie był to jego najniższy stopień.

Na koniec pozostała nam rywalizacja w konkurencji klasy złotej z udziałem naszej reprezentantki w osobie Wiktorii Żurek. Dla Wiktorii był to dopiero drugi start w klasie złotej w łyżwiarskiej przygodzie po debiucie miesiąc wcześniej w łodzi. Spisała się ona jednak doskonale i mimo drobnej usterki w jednym z piruetów pokonała wszystkie dużo bardziej doświadczone zawodniczki i sięgnęła po pierwsze miejsce sprawiając nam wszystkim wielką radość.

Tym sposobem z Warszawy wracamy z 5 medalami: złotym, trzema srebrnymi i brązowym. Biorąc pod uwagę, że w tym sezonie był to dla nas dopiero drugi start, a dla cześć zawodników pierwszy z racji później rozpoczętego okresu startowego, wynik należy uznać za bardzo dobry, w szczególności, że poziom rywalizacji z roku na rok jest coraz wyższy, a konkurencje coraz liczniejsze.

Nasi reprezentanci po zawodach w Warszawie nie mogą jednak liczyć na odpoczynek, gdyż styczeń i luty zapowiadają się dla nich bardzo pracowicie – przed nimi kolejne zawody i pokazy w których zadeklarowaliśmy swój udział. Kolejne już w najbliższą niedzielę (14 stycznia o godz. 16:00) na lodowisku w Dębicy na które już teraz wszystkich zapraszamy.

źródło: UKSŁF MORS DĘBICA

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.