Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Znaczny wzrost liczby urodzeń, mniej małżeństw

niemowlęW ubiegłym roku w mieście i gminie Pilzno urodziło się 220 dzieci, czyli o 37 więcej niż w 2016 roku. Przyrost naturalny jest dodatni, ponieważ zmarło 165 osób (odnotowano 3 zgony więcej niż w 2016 r.). Najpopularniejsze imiona męskie to: Szymon, Jakub, Aleksander, Franciszek, Jan. Z kolei dla dziewcząt najczęściej wybierano imiona: Aleksandra, Emilia, Maja, Zofia, Zuzanna.

Ogółem miasto i gmina Pilzno liczy 18,234 tys. mieszkańców. Najwięcej, bo 4,932 tys. osób mieszka w Pilźnie. Najmniej mieszkańców (59) ma Połomia. Statystyka ludności w poszczególnych miejscowościach jest dostępna tutaj. Dodajmy, że w 2017 r. zawarto 110 małżeństw, czyli o 4 mniej niż rok wcześniej.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.