21 milionów unijnej dotacji dla Wodociągów Dębickich.

konferencja_1
Konferencja prasowa w siedzibie Wodociągów Dębickich z udziałem Burmistrza Miasta Dębica Pana Mariusza Szewczyka, Prezesa Wodociagów Dębickich Pana Jacka Gila, Dyrektora ds. Ekonomicznych Wodociagów Dębickich Pani Agnieszki Jamróz oraz lokalnymi mediami.

W piątek, 16 lutego b.r., Wodociągi Dębickie otrzymały decyzję Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o przyznaniu 21.7 mln dotacji ze środków unijnych na realizację zadania „Rozwój Gospodarki Wodno-Ściekowej Miasta Dębica z modernizacją oczyszczalni ścieków”.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko”. Całkowita wartość inwestycji to 34.2 mln złotych.

Zakres projektu przewiduje modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Dębicy, modernizację Oczyszczalni Ścieków, bezwykopową wymianę 6,5 km sieci kanalizacyjnych oraz wybudowanie 4 km nowej sieci kanalizacyjnej, m.in. w ul. Sportowej, Łukasiewicza, Energetycznej i Granicznej. Wdrożony zostanie inteligentny system zarządzania siecią wodociągową i kanalizacyjną, a także zakupiony samochód specjalistyczny do czyszczenia sieci i transportu ścieków.

Rozpoczęcie projektu przewidziano na rok 2018, a zakończenie całości nastąpi w 2021r. Piątkowa decyzja jest zwieńczeniem kilkuletnich przygotowań projektu – wykonania dokumentacji, uzyskania niezbędnych decyzji lokalizacyjnych, środowiskowych, pozwoleń na budowę. Sama procedura ubiegania się o dofinansowanie trwała równo 18 miesięcy. Nie była to łatwa droga, ale zakończyła się sukcesem.

Źródło: Wodociągi Dębickie

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.