Dawna Dębica. Kto rozpoznaje ten budynek ?

Zdjęcie wykonane w roku 1963 pochodzi ze zbiorów Yad Vashem i jest podpisane w tych zbiorach : „Dom Chaskiela Reicha”. W Księdze Dębicy przetłumaczonej na język polski przez Ireneusza Sochę znajdują się tzw. szkice Rapfa w których jako właściciel tego domu widnieje Dawid Reich – rzezak rytualny, który zginął wraz z żoną podczas Zagłady. Budynek znajduje się przy ul. Krakowskiej w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.