Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018

2589458745-17Na dębickim Rynku z udziałem weteranów Armii Krajowej, żołnierzy 33. Batalionu Lekkiej Piechoty 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Łukasza Cieplińskiego, pocztów sztandarowych, Miejskiej Orkiestry Dętej, przedstawicieli władz miejskich i powiatowych oraz mieszkańców miasta i powiatu w ostatnią niedzielę, 4 marca odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pod pomnikiem zamordowanych żołnierzy z oddziału Jana Stefki „Mściciela”: Józefa Grębosza,  Józefa Kozłowskiego ps „Pszczółka”, Franciszka Nostera ps „Bukiet” straconych 10 lipca 1946 roku podczas ostatniej publicznej egzekucji w Polsce delegacje organizatorów uroczystości złożyły kwiaty. Po zakończeniu uroczystości na Rynku uczestnicy obchodów, na czele z Miejską Orkiestrą Dętą przemaszerowali do kościoła pw. św. Jadwigi, w którym odprawiono nabożeństwo w intencji bohaterów Polski Podziemnej. Po mszy świętej, zgromadzeni uczestniczyli w ceremoniale patriotyczno-religijnym na Cmentarzu Wojskowym w Dębicy, gdzie odbył się apel pamięci, 2589458745-16oddano salwę honorową i złożono wiązanki kwiatów.

fot. Starostwo Powiatowe w Dębicy

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.