„Dźwięki Smyczkiem Malowane”

W dniach 20 – 21 marca 2018r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy odbył się X Regionalny Konkurs Skrzypcowy, Wiolonczelowy i Kontrabasowy „Dźwięki Smyczkiem Malowane”.

W Konkursie udział wzięło ok. 50 uczestników z województwa podkarpackiego. Jury w składzie: Przewodniczący: ad. dr Krzysztof Lasoń – AM Katowice, Członkowie: ad. dr Barbara Łypik – Sobaniec – AM Kraków, dr hab. Irena Olkiewicz – AM Wrocław, Sekretarz: mgr Urszula Bizoń – Biduś – ZPSM Dębica  bardzo wysoko oceniło poziom gry naszych uczniów.

W pierwszym dniu przesłuchań Jury postanowiło przyznać III miejsce Gabrielli Skowron z II klasy cyklu czteroletniego p. Urszuli Bizoń – Biduś (skrzypce), Tomasza Wolskiego z IV klasy cyklu sześcioletniego p. Roberta Piękosia (kontrabas) oraz wyróżnienie dla Ewy Lauri z IV klasy cyklu sześcioletniego p. Renaty Kawałek (wiolonczela).

W drugim dniu przesłuchań Jury postanowiło przyznać III miejsce Karolowi Cieśli z VI klasy cyklu sześcioletniego p. Urszuli Bizoń – Biduś (skrzypce), Melanii Ciołkosz z VI klasy cyklu sześcioletniego p. Renaty Kawałek (wiolonczela) oraz wyróżnienie dla Weroniki Chmury z III klasy cyklu czteroletniego p. Ludwika Saramy (skrzypce) i Ewie Luli z V klasy cyklu sześcioletniego p. Ludwika Saramy (skrzypce).

Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Jury przyznało również dyplomy za wyróżniający się akompaniament następującym nauczycielom: Alicji Stasiowskiej – Piwowar oraz Klaudynie Hyjek.

źródło: PSM w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.