Mateusz Pasek: Wiem, że w szpitalu nie zawsze było ok. , ale robimy wszystko, aby zapewnić mieszkańcom opiekę medyczną na światowym poziomie

Po publikacji sprzed kilku godzin na Ziemi Dębickiej wypowiedzi wicestarosty Mateusza Paska na naszym profilu FB rozgorzała dyskusja o dębickim szpitalu. – Wiem, że nie wszystko zawsze było ok. Ale my jako samorząd robimy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić mieszkańcom jak najlepszy poziom usług medycznych – mówi Mateusz Pasek. Ostatnie inwestycje w sprzęt pozwalają nam przeprowadzać operacje na światowym poziomie – dodaje wicestarosta.

W czasie minionych miesięcy dębicki szpital wzbogacił się o kilka najnowocześniejszych urządzeń. Jednym z nich jest tomograf komputerowy, który zastąpił stare wysłużone urządzenie. Dziś dziennikarze mieli okazję zobaczyć na własnej oczy i zrelacjonować jak funkcjonują inne nabytki szpitala – nóż harmonijny, dwa urządzenia do dializ, sprzęt do operacji zaćmy oraz urządzenie pomagające w operacjach stawów.

– To naprawdę wysokiej  klasy sprzęt, który pomaga ratować ludzkie zdrowie i życie – wyjaśnia Mateusz Pasek. Niektóre z nich mają tylko najlepsze ośrodki w kraju. Ale najważniejszy jest też fakt, że tu pracują wysokiej klasy fachowcy, którzy potrafią się posługiwać tymi urządzeniami oraz skutecznie diagnozować i leczyć ludzi. Nóż harmoniczny to trzecie tego typu urządzenie w Polsce. Taki sprzęt maja tylko szpitale w Gdańsku i Krakowie. Jego koszt to 500 tys. zł.

Mateusz Pasek zdaje sobie sprawę, że w dębickim  szpitalu nie wszystko funkcjonowało idealnie.

– Służba zdrowia to moje przysłowiowe „oczko w głowie” ,  ale zdaję sobie sprawę że może nie zawsze u nas w Dębicy wszystko funkcjonowało jak należy. Taka jest historia i fakty, z którymi trudno dyskutować. Ja nie roztrząsam tego jak było, ale skupiam się na tym, jak ma być, a ma być jak najlepiej. Inwestujemy w sprzęt i lekarzy, którzy ratują ludzkie życie i zdrowie. To nasze samorządu zadanie i misja. Chylę niską głowę przed lekarzami, pielęgniarkami oraz wszystkimi którzy pracują w szpitalu. Rozumiem gorycz i rozczarowanie tych, którzy dziś swoje zdanie wyrażają na chociażby portalach społecznościowych, że nie otrzymali usług medycznych na takim poziomie jakiego oczekiwali. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby takie sytuacje miały jak najrzadziej miejsce – mówi wicestarosta Mateusz Pasek.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.