Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Sołectwo Pustków Zwycięzcą XIV Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Dębica

17 marca br. na hali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie –Osiedlu, odbył się XIV Turniej Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Dębica o puchar Wójta Gminy Dębica, Przewodniczącego Rady Gminy Dębica oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz oraz Przewodniczący Rady Gminy Dębica a zarazem Sołtys Pustkowa-Osiedla – Piotr Żybura, dziękując również wszystkim zespołom za liczne przybycie wraz z kibicami, tym samym życząc zwycięstwa w turnieju, pięknej sportowej walki fair-play oraz wspólnej integracji. Z uwagi na fakt, iż niedawno obchodziliśmy dzień kobiet, wszystkie Panie otrzymały słodki podarek, który dodatkowo miał umilić czas w tym dniu.

W turnieju z terenu naszej gminy wzięło udział 9 sołectw : Latoszyn, Głobikowa, Pustków, Brzeźnica, Stobierna, Podgrodzie, Pustków-Krownice, Braciejowa oraz Zawada. Wszystkie drużyny zostały podzielone na trzy grupy po trzy zespoły, w których rywalizacja toczyła się w systemie każdy z każdym. Awans do półfinałów uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, w których zespoły grały na krzyż. Od samego początku turnieju pomimo panującej wspaniałej atmosfery rywalizacja stawała na coraz wyższym poziomie, a zawodnicy w każde kolejne akcje wkładali coraz więcej wysiłku. Wszystko to owocowało długimi i zaciętymi pojedynkami o każdy punkt. Pary półfinałowe zapowiadały bardzo ciekawe pojedynki. W meczu przyjaźni między Głobikową a Stobierną, niesieni głośnym dopingiem kibiców lepsi okazali się zawodnicy z Głobikowej, tym samym awansując do ścisłego finału. W kolejnej parze zeszłoroczni zwycięzcy z Brzeźnicy podejmowali drużynę Braciejowej, przed meczem wydawało się, że mecz odbędzie się pod dyktando Brzeźnicy jednak energiczna drużyna z Braciejowej od samego początku wywierała presję na faworytach a dodatkowy doping przyjezdnych kibiców znacząco wpływał na ich lepszą grę. O awansie do finału musiał zdecydować tie-break, w którym więcej krwi zachowali zawodnicy z Brzeźnicy, tym samym przechodząc dalej. W ostatnim półfinale spotkały się drużyny z Latoszyna i Pustkowa, toczyły dobry wyrównany pojedynek, jednak w najważniejszych momentach zwycięsko z ważnych akcji wychodzili gracz z Pustkowa, którzy awansowali do finału.

W finale XIV Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Dębica mierzyły się drużyny z Brzeźnicy, Głobikowej i Pustkowa. Pierwszy mecz finału między Głobikową a Brzeźnicą przyniósł mnóstwo zwrotów akcji. Gdy wydawało się, iż to drużyna z Brzeźnicy wygra mecz, do głosu coraz częściej dochodzili zawodnicy z Głobikowej, nieoceniony był przy tym doping kibiców, którzy mocno podnieśli na duchu swoich zawodników, co przełożyło się na ich znacznie lepszą grę i po tie-breaku wygrali pierwszy mecz finału, znacząco przybliżając się do końcowego triumfu. Kolejny finałowy mecz pomiędzy Brzeźnicą a Pustkowem, stał na dobry wyrównanym poziomie, jednak w końcówkach setów więcej opanowania wykazali zawodnicy z Pustkowa co przełożyło się na końcowe zwycięstwo. Po tym meczu pewne stało się, że Brzeźnica nie obroni wywalczonego przed rokiem tytułu i zajmie III miejsce. Natomiast o mistrzostwie zdecyduje mecz Głobikowej z Pustkowem. Od samego początku wysokie tempo gry narzucili zawodnicy z Pustkowa, systematycznie powiększając swoją przewagę. Jak się później okazało oba sety toczyły się pod ich dyktando, odnosząc pewne zwycięstwo a tym samym zwyciężając w całym turnieju oraz będąc najlepszym sołectwem Gminy Dębica w Siatkówce.

Turniej Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Dębica to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim wspaniała przyjazna atmosfera, która panuje od początku do samego końca turnieju. Jest to również doskonała okazja do integracji wszystkich uczestników, zawierania nowych znajomości oraz aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Podczas turnieju komisja konkursowa składająca się z sędziów oraz sekretarza wyróżniła:
– Orła Parkietu, którym został Arkadiusz Mazur – Sołectwo Pustków
– Jaskółkę Parkietu, którą została Paulina Olszewska – Sołectwo Braciejowa,

– Samorządowca Turnieju, którym został Jacek Drobot – Sołectwo Brzeźnica,

Dodatkowo w tym roku dzięki inicjatywie i fundatorowi nagrody Pana Jany Halwy właściciela firmy Habes wyróżniono :

– Miss Turnieju, którą została Sylwia Zapał – Sołectwo Głobikowa,

Wyłonieni zwycięscy otrzymali pamiątkowe statuetki.
Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz , Przewodniczący Rady Gminy Dębica Piotr Żybura oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński, wręczyli wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy za udział w XIV Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Dębica, natomiast zdobywcy I – III miejsca otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz sprzęt sportowy.

Klasyfikacja końcowa :
I Miejsce – Sołectwo Pustków w składzie ( Wiktor Mączka, Arkadiusz Mazur, Krzysztof Mazur, Paweł Matera, Wiktor Kołodziej, Arkadiusz Siedlecki, Maciej Zawora, Lucjan Kamej )
II Miejsce – Sołectwo Głobikowa
III Miejsce – Sołectwo Brzeźnica

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.