Śp. ks. Adam Bartkowicz zostanie pochowany w Dębicy

Dzisiaj o 11.00 w w kościele parafialnym Mary Immaculate (Maryi Niepokalanej) w Dar Es Salaam w Tanzanii odbyła się pod przewodnictwem Abp Marka Solczyńskiego, Nuncjusza Apostolskiego w Tanzaniiuroczysta Msza Święta pożegnalna śp. ks. Adama Bartkowicza. Po uroczystościach pożegnalnych w kościele szczątki doczesne śp. ks. Adama Bartkowicza w niedzielę zostaną przewiezione do Polski. Uroczystości pogrzebowe odbędą się kościele Ducha Św. w parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.

Jak informuje Stowarzyszenie Misji Afrykańskich, Prowincja Polska ciało śp. ks. Adama zostało przywiezione specjalnie na tę okoliczność i wystawione dla wiernych przed Mszą Świętą. Homilię wygłosił ks. James Shimbala SMA z Tanzanii, który jest dyrektorem ICOF Program (Międzykongregacyjnego Programy Formacji Stałej). Przed swoją śmiercią ks. Adam brał udział w tym programie formacyjnym.
Ksiądz Adam Bartkowicz, absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy w Afryce pracował od blisko 10 lat. W 2008 roku rozpoczął Międzynarodowy Nowicjat wśród kleryków Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Pięć lat później przyjął święcenia kapłańskie w rodzinnej parafii w Dębicy. Przez 4 lata studiował teologię w Kenii na Uniwersytecie Katolickim w Tangazie. Następnie pracował w Tanzanii i Kenii. W styczniu, ks. Adam udał się do Bagamoyo aby uczestniczyć w programie formacyjnym. 20 marca 2018 r. utonął w Oceanie Indyjskim.

Misjonarz pochodził z Dębicy. Absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Do pracy na misjach przygotowywał się m.in. w Domu Formacji SMA w Borzęcinie Dużym. Odbył również roczny staż misyjny w Tanzanii, rok duchowy w Beninie i 4 lata teologii w Kenii na Uniwersytecie Katolickim w Tangazie. W parafii Nyamanga pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus na wyspie Ukara pracował od trzech lat.

Na podstawie informacji: RDN Małopolska i Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, Prowincja Polska.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.