Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Muszą zwrócić 500 +

Rekordzistka ma do zwrotu dębickiemu MOPS-owi 8,5 tysiąca złotych z tytułu bezprawnie pobranego świadczenia 500 +. Ogółem na terenie powiatu dębickiego osób, które zobowiązane są do zwrotu nienależnie pobranego świadczenia jest ponad siedemdziesiąt. Łącznie mają do zwrotu blisko 100 tysięcy złotych.

Zwroty świadczenia dotyczą głównie świadczenia na pierwsze dziecko przy poborze funduszy na które jest kryterium dochodowe. Na pierwsze dziecko 500 + należy się tylko tym rodzicom których dochód na osobę nie przekracza 800 złotych, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego 1200 złotych. Konieczność zwrotu pobranych pieniędzy w przeważającej mierze wiąże się ze zmianą sytuacji  finansowej rodziny i wzrostem jej dochodów, a tym samym przekroczeniem ustalonego kryterium dochodowego. W takiej sytuacji świadczeniobiorcy będą zobowiązani do zwrotu świadczenia z odsetkami.
Najwięcej, bo 21 rodzin, które będą musiały zwrócić świadczenie jest w Gminie Dębica. 15 osób będzie musiało zwrócić świadczenie w Mieście Dębica, 16 w Pilźnie, 8 w Żyrakowie i po 4 w Jodłowej i Czarnej oraz 2 w Brzostku.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.