I miejsce drużyny Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu podczas V Mistrzostw Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego

23 kwietnia 2018 r na obiektach Zespołu Szkół nr 2 i Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyły się IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego, będące także Rejonowymi Eliminacjami Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas rywalizacji uczniowie wykazali się wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie doskonale poradzili sobie z testem z zakresu ogólnej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy oraz Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Drugim etapem konkursu były 3 stacje, na których rozgrywały się zainscenizowane scenki sprawdzające w praktyce umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na poszczególnych stacjach uczniowie ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustowie – Osiedlu kolejno zmierzyli się z symulowanymi wypadkami. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą obejmującą zakres postępowania ze złamaniami otwartymi, padaczką oraz zatrzymaniem krążenia. Młodzież doskonale poradziła sobie również z przypadkiem amputacji kończyny oraz opieką medyczną nad dzieckiem z licznymi obrażeniami spowodowanymi wypadkiem samochodowym. Uczniowie udzielali wsparcia psychicznego oraz powiadamiali służby ratunkowych o zaistniałych wypadkach.

Zawody z pierwszej pomocy przedmedycznej wykazały nie tylko świetną znajomość zasad udzielania pomocy ale również doskonałą współpracę w grupie w celu ratowania zdrowia i życia osób poszkodowanych. Okazały się nie tylko rywalizacją o punkty, ale przede wszystkim dały okazję do ćwiczenie pracy w grupie w sytuacjach, które mogą się wydarzyć w codziennym życiu.

Nasza reprezentacja w składzie: Natalia Ferenc, Julia Kędzierska, Magdalena Sysło, Ferenc Natalia, Wiktoria Barnaś,(Oliwia Pietrucha, Filip Kozak- kibice) – zajęła I miejsce i awansowała do Rejonowych Eliminacji Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy naszym uczniom zwycięstwa i życzymy sukcesów w dalszych eliminacjach.
Uczennice do zawodów przygotowała  Justyna Szerszeń.

źródło: ZSZ w Pustkowie Osiedlu

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.