Na niebiesko dla autyzmu w „Piątce” – ZDJĘCIA

4 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy po raz kolejny obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw, którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem.
Dzisiaj ani pewnie jutro nie będzie lekarstwa na autyzm, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby osobom z autyzmem żyło się lepiej. Niestety świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest w Polsce wciąż jeszcze niska. Działania na terenie naszej szkoły mają na celu podnoszenie świadomości wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. I jak pokazuje nasze kilkuletnie doświadczenie – z roku na rok jest coraz lepiej.
Dlaczego na niebiesko ? Ponieważ barwa ta, symbolizuje gest solidarności i życzliwości wobec osób ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera. Uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 4 kwietnia, ubrani na niebiesko zgromadzili się na szkolnym patio i wypuścili do nieba dziesiątki niebieskich balonów solidaryzując się z osobami z autyzmem .


Nauczyciele PSP nr 5 dziękują sponsorom za pomoc w organizacji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu:
• PPHU „BR-Gaz” Bogusław Barszcz Marcin Barszcz
• Optyk Wiesława Kędzior
• Klub bilardowy„ Pino” Piotr Kędzior
• Jubiler Aleksander Kraszkiewicz
• Marko – Trans Mariusz Puchała
• Pan Andrzej Zieliński
• Centrum Ubezpieczeniowe Zofia Buszek
• Pan Jan Moskal

źródło: FB SP nr 5/ Justyna Książek Moskal

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.