Program Mieszkanie Plus w Dębicy. Planowany termin rozpoczęcia budowy to jesień 2018

20 złotych. Tyle wyniesie czynsz za 1 metr kwadratowy mieszkania w Dębicy w ramach uruchamianego w mieście programu Mieszkanie Plus. Rozpoczęcie budowy 4 bloków w których powstanie ogółem 200 mieszkań zaplanowano na jesień br. a zakończenie inwestycji na koniec 2020 roku.

W połowie kwietnia w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyło się spotkanie podczas którego miało miejsce podpisanie przez władze miejskie i przedstawicieli BGK – inwestora, protokołu uzgodnień inwestycyjnych dotyczącego budowy mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Dokument określa obowiązki miasta i banku w zakresie przygotowania i realizacji budowy mieszkań. Dębica do programu Mieszkanie Plus przystąpiła w październiku 2016 r. podpisując list intencyjny z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.
W  ramach programu na 3 działkach o łącznej powierzchni 1,3 ha przy ul. Ratuszowej mają zostać wybudowane cztery, czterokondygnacyjne bloki z 200 mieszkaniami. Mieszkania w nowych blokach będą miały powierzchnię od 30 m 2 do ok. 70 m 2.  W planie jest także wybudowanie placu zabaw oraz miejsc postojowych dla samochodów, jak również dojść i dojazdów do budynków. W chwili obecnej trwa opracowywanie projektu architektonicznego inwestycji. Komunikację w tym rejonie poprawi także nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Ratuszowej i Saperów, które w niedługim czasie tam powstanie. Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na tą inwestycję wyceniona na blisko 300 tys. zł.Budową ronda zajmie się firma Załadunek Usługi Handel Gałuszka Joanna.

Program Mieszkanie Plus adresowany ma być w znacznej mierze do młodych ludzi, mających stosunkowo niskie, ale stałe  dochody, które nie pozwalają na wynajem mieszkania po cenach rynkowych. W niedługim czasie maja zostać uzgodnione także szczegóły naboru uczestników projektu oraz warunki najmu mieszkań.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.