Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Pomnik Legionisty na 100-lecie odzyskania niepodległości

Instytut Pamięci Narodowej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zadeklarował ufundowanie pomnika Legionisty, który stanąłby w Dębicy. Gdzie stanie nowy pomnik jeszcze nie wiadomo. Rozważana jest lokalizacja w Rynku oraz na terenie byłej jednostki wojskowej w sąsiedztwie biblioteki.

Z pomysłem takiego właśnie upamiętnienia jubileuszu odzyskania niepodległości wystąpił rzeszowski oddział IPN, a radni miejscy go poparli. Pomnik miałby 7 metrów wysokości i 1,5 szerokości. To gdzie ostatecznie stanie nowy pomnik jest sprawa otwartą. Jako najbardziej prawdopodobna pojawiła się lokalizacja pomnika w Rynku, niewykluczone że w sąsiedztwie obelisku żołnierzy wyklętych. Pojawiła się także propozycja umiejscowienia go na terenie dawnej jednostki na placu między miejską biblioteką a Galerią Sztuki MOK.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.