Brzostek. Spotkanie z biskupem Janem Wątrobą

W szkołe podstawowej w Brzostku  odbyło się spotkanie z dostojnym Gościem, a był nim Ksiądz Biskup – Jan Wątroba. Towarzyszył mu ksiądz Marek Mnich – proboszcz brzosteckiej parafii.

Przybyłych Gości najpierw powitali przedstawiciele samorządu uczniowskiego – Anna Lemek i Mateusz Nowak. Następnie głos zabrała  dyrektor Maria Przebięda. W swym wystąpieniu przedstawiła krótką charakterystykę szkoły oraz podała główne cele, jakie przyświecają działaniom dydaktyczno-wychowawczym i opiekuńczym. Podkreśliła, iż nauczyciele we współpracy z rodzicami pokazują dzieciom właściwe drogi, oparte w głównej mierze na Dekalogu i ponadczasowych wartościach. Na zakończenie poprosiła Ks. Biskupa o wsparcie modlitewne i błogosławieństwo.

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Wątroba wyraził radość z zaproszenia go do naszej szkoły. W wypowiadanych słowach podkreślał ogromną wagę edukacji w życiu każdego człowieka. Zwrócił uwagę na postać świętego Stanisława Kostki – patrona Polski, który w swoim życiu starał się kierować właściwymi zasadami postępowania. Prosił dzieci i młodzież, by święty ten był dla nich autorytetem i wzorem do naśladowania.

Na zakończenie wszyscy zebrani odmówili krótka modlitwę, a Ksiądz Biskup udzielił swojego pasterskiego błogosławieństwa.

Spotkanie to było niezwykle wzruszającym wydarzeniem w życiu naszej placówki. Pozwoliło dostrzec, że wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są wartościami, dzięki którym młody człowiek wie, jak właściwie żyć.

Źródło: SP Brzostek

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.