,,Dębica z historią w tle” – pierwsza Miejska Gra Terenowa Przedszolaków w Dębicy

Dzieci z 13 dębickich przedszkoli wzięły udział w zorganizowanej po raz pierwszy w Dębicy 11 maja  Miejskiej Grze Terenowej Przedszkolaków ,,Dębica z historią w tle”pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta  Dębica. Organizatorami byli Przedszkole Miejskie Nr 4 w Dębicy oraz 27 DSH ,,Skała” im. Jerzego Wawrzyńca Żuławskiego Hufiec Dębica.

Do udziału zgłosiło się 13 dębickich przedszkoli . Gra odbyła się z okazji 660- lecia lokacji Miasta Dębica i 100 lecia Polski Niepodległej.  Celem gry było kształtowanie postaw patriotycznych wśród przedszkolaków, wzbogacenie wiedzy na temat miasta Dębica i jego historii.

„Gra przebiegała w dwóch etapach.   I etap rozpoczął się o godz 9.00. Drużyny startowały ze swoich przedszkoli, przemieszczając  się po Dębicy docierały do baz, które wskazywała mapa przygotowana dla każdej drużyny. Po zameldowaniu się w kolejnych bazach przedszkolaki wykonywały zadania przygotowane przez harcerzy. Po prawidłowym wykonaniu zadań dzieci otrzymywały rekwizyty, które były wyznacznikiem  ukończenia l etapu oraz przejścia do etapu ll ” – mówi Małgorzata Lesiak, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4, organizatorka gry. 

Podczas pokonywania trasy dzieci dodatkowo wręczały mieszkańcom Dębicy wlepki z informacją o obchodach w naszym mieście ,,660 lecia lokacji miasta oraz ,,100 lecia Polski Niepodległej”. II etap gry odbył się na hali MOSiR .  Na uczestników czekały kolejne atrakcje hm. Sławomir Gleń poprowadził dla uczestników  zabawy ze śpiewem. Dzieci  wspólnie odkrywały baner z widokiem naszego miasta,  układały hasło finałowe,, Mały Przedszkolak duży Patriota” oraz śpiewały piosenkę ,,DĘBICA”  specjalnie stworzoną na  potrzeby  Miejskiej Gry Terenowej Przedszkolaków ,,Dębica z historią w tle”  Było wiele emocji , radości i zabawy.  Na zakończenie wszyscy  uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki. Udało się  je pozyskać dzięki m.in. : Miejskiemu Zarządowi Oświaty, Wydziałowi Promocji Miasta Dębica, Firmie ,, Ergraf Plus , Fundacji Śnieżka,, Twoja Szansa”, Olimp Labs, Carrefour, Ventor. 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.