Dla tych wszystkich, którzy są daleko i tęsknią za Dębicą – tama na Wisłoce -FILM

Chyba nie ma nikogo z mieszkańców Dębicy, kto chociaż raz nie byłby w tym miejscu. Tama na Wisłoce przyciąga jak magnes, szum przelewającej się wody działa jak narkotyk.  W latach 80-tych ubiegłego wieku można było jeszcze łowić tu ryby i masa wędkarzy w różnym wieku łapała okazałe brzany, klenie, certy i płocie. Szczególnie atrakcyjną zdobyczą były klenie, trafiały się nieraz ogromne sztuki , które łatwo dawały się skusić na dorodne czereśnie czy wiśnie. Zdobyczą wędkarzy padały też ogromne świnki, czasem o ponad metrowej długości. Nie brak było też spiningowców, którzy przeczesywali blachami wody poniżej tamy łapiąc okonie, klenie czy czasem nawet pstrągi potokowe. W upalne dni setki dzieciaków kąpało się tu długie godziny. Nad wodą rozbrzmiewały krzyki i śmiechy dzieciaków. Wieczorem na brzegu płonęły ogniska i dym unosił się nad wodami rzeki. Jak dziś wygląda Wisłoka możecie zobaczyć na filmie. A Wy jakie macie wspomnienia związane z tym miejscem? Zapraszamy na nasz profil FB. Opowiedźcie nam o tym 🙂

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.