Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Duże zainteresowanie mieszkańców Przychodnią Zdrojową

Ponad 350 osób odwiedziło w sobotę 05 maja br nowy obiekt gminny, jakim jest Przychodnia Zdrojowa. Pierwsi goście przybyli tuż po godzinie 13, a ostatni opuścili budynek po godz.18. Ze względu na liczne głosy zainteresowania, Przychodnia była również dostępna następnego dnia i mimo, że krócej ponieważ tylko przez godzinę, obiekt odwiedziło prawie 100 osób.

Podczas dni otwartych można było obejrzeć wszystkie pomieszczenia i sprzęty, jakie zostały już zainstalowane. Największym zainteresowaniem cieszyły się wanny do kąpieli zdrowotnych, do których można było samemu napuścić wodę latoszyńską.

Pierwszego dnia o godz. 16 wszyscy zebrani zgromadzili się na placu obok budynku Przychodni, gdzie Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, były poseł, burmistrz Dębicy, twórca i szef kombinatu Igloopol, ale przede wszystkim zwolennik reaktywacji Łazienek Latoszyńskich Edward Brzostowski oraz Prezes Zarządu spółki Texom Paweł Stochmal, jak i wszyscy chętni zgromadzeni w tym miejscu, dokonali symbolicznego aktu wbicia łopaty pod budowę basenu zdrojowego.

Budynek będzie trzykondygnacyjny o konstrukcji żelbetowej pokryty blachą panelową łączoną na rąbek. W piwnicy znajdować się będą pomieszczenia techniczne, gospodarcze oraz szatnie wraz z toaletami dla pracowników. Na parterze budynku przewidziano przejście pomiędzy przychodnią a częścią basenową, przewidziano między innymi pomieszczenia takie jak: hol wraz z recepcją, toalety, przebieralnie skomunikowane funkcjonalnie z halą basenową przy której wydzielono pomieszczenie dla instruktora i magazyn sprzętu. W hali basenowej znajdować się będzie wanna SPA oraz niecka basenowa przeznaczona na wodę siarczanową o wymiarach 8,37 x 8,1 m i głębokości 1,10 m. Na piętrze znajdować się będzie antresola z widokiem na nieckę basenową oraz pomieszczenie kotłowni.

Termin zakończenia robót będących przedmiotem umowy  ustala się na: 30.05.2019r.

źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.