Rosną mury przewiązki przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy -FILM + ZDJĘCIA

Po oficjalnym wbiciu pierwszej łopaty pod budowę „przewiązki” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy, które miało miejsce 8 marca br. dzisiaj można już zobaczyć częściowo wzniesione mury nowego budynku łączącego budynek główny z budynkiem nauczania początkowego. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec września br.

O budowę przewiązki łączącej dwa istniejące budynki Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Kraszewskiego od wielu lat zabiegali rodzice dzieci uczęszczających do młodszych klas dębickiej „Trójki”. Dzieci z klas I – III aby zjeść obiad czy dostać się na świetlicę bądź salę gimnastyczną w głównym budynku szkoły musiały wyjść z budynku nauczania początkowego na zewnątrz i przejść chodnikiem obok boiska sportowego do budynku głównego. Szczególnie problematyczne było to w okresie zimowym, kiedy maluchy z rozpiętymi kurtkami, bez czapek przemieszczały się między budynkami.

W ramach zaplanowanej inwestycji powstanie budynek o powierzchni 589 metrów kwadratowych, o kubaturze 2936 metrów sześciennych. Powierzchnia zabudowy tego obiektu wyniesie 367 metrów kwadratowych. Oprócz samej budowy łącznika między dwoma wspomnianymi budynkami wykonany zostanie remont i przebudowa części pomieszczeń szkoły, budowa zejścia do piwnicy oraz wykonanie zewnętrznej pochylni dla osób niepełnosprawnych. Wymianie ulegnie także wewnętrzna instalacja elektryczna i c.o.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.