Previous slide
Next slide

Mural poświęcony Krzysztofowi Pendereckiemu w Dębicy? – FILM

Ryszard Paprocki na tle swojej „Utrenji” inspirowanej partyturą Krzysztofa Pendereckiego

Pomysł stworzenia muralu poświęconego Krzysztofowi Pendereckiemu przedstawił podczas wernisażu, który odbył się podczas piątkowej Nocy Muzeum w Muzeum Regionalnym w Dębicy Ryszard Paprocki, artysta malarz i architekt pochodzący z Łęk Dolnych a tworzący m.in. w technice 3D. W kwietniu po 2 tygodniach pracy artysty mural 3D z wizerunkiem  Ignacego Jana Paderewskiego odsłonięto w Ciężkowicach.

Najbardziej prawdopodobna lokalizacja muralu to jedna ze ścian Muzeum Regionalnego w Dębicy. Artysta na wystawie, którą otworzył w Dębicy właśnie podczas Nocy Muzeum  opowiadał m.in. o swoich pracach inspirowanych twórczością Krzysztofa Pendereckiego jak „Utrenja” stworzona na podstawie oryginalnej partytury mistrza.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.