Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ryszard Paprocki i jego „Oblicza Sztuki” – Film + zdjęcia

Malarstwo, grafikę, obrazy, fotografię, rzeźbę, illuminacje,  instalacje przestrzenne i zdjęcia murali 3D autorstwa Ryszarda Paprockiego mogli obejrzeć na wernisażu wystawy „Oblicza Sztuki” w ostatni piątek goście Nocy Muzeum  odbywającej się w Muzeum Regionalnym w Dębicy. Wystawę będzie można oglądać do 16 września. Warto się wybrać.

Jak podkreślał na samym początku spotkania Ryszard Paprocki to jego największa wystawa indywidualna w życiu. Pochodzący z Łęk Dolnych artysta malarz i architekt od lat związany  z Krakowem i Ojcowem. Tworzy w bardzo różnych technikach. Zajmuje się malarstwem, fotografią, techniką 3D, instalacjami przestrzennymi, inspiruje się muzyką. Podczas przygotowywania dębickiej wystawy przywiązywał bardzo dużą wagę do  sposobu ekspozycji swoich prac. Na prośbę artysty wszystkie ściany we wszystkich  trzech salach w których jest prezentowana wystawa zostały przemalowane na szaro.

„Wystawę przygotowywałem przez cały ostatni rok a ostatnie trzy tygodnie byłem nią zaprzątnięty non stop przez 20 godzin na dobę. Zaprezentuję prawie wszystkie dziedziny sztuki, w obrębie których działam. Same instalacje zajmują powierzchnię ponad 1000 m kw. Obrazów pokażę w okolicach setki. Poza tym rzeźby, malarstwo 3D, murale anamorficzne, obiekty, eksperymenty… – to wszystko będzie można po raz pierwszy zobaczyć równocześnie. Będzie też film o moim lwie. Jedną z ważniejszych rzeczy, którą zobaczycie będzie moja ostatnia metamorfoza w pojmowaniu sztuki. Zobaczycie zupełnie nową moją sztukę, bo stworzyłem „Utrenię” na podstawie oryginalnej partytury Krzysztofa Pendereckiego. Dzieło to stało się dla mnie kamieniem milowym w mojej karierze artystycznej. Odtąd bardzo zmieni się moja sztuka” – pisał na swoim profilu FB Ryszard Paprocki tuż przed otwarciem wystawy. 

 

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.