W zasadzie to chciałem tylko obejrzeć ciekawe roślinki- czyli wizyta w szkółce ogrodniczej w Brzeźnicy

Fani ogrodów często mają tak, że lubią oglądać. Zajeżdżają do szkółki czy sklepu ogrodniczego i oglądają. Wielu z nich solennie sobie wcześniej obiecało sobie, że w tym roku nie kupią już nic więcej do ogrodu …

Do szkółki ogrodniczej w Brzeźnicy zajechałem przypadkiem. Wracałem z Mielca do Dębicy i pomyślałem sobie, że pooglądam ciekawe roślinki. No i zajechałem. Czułem się mocny, bo już z tydzień temu obiecałem sobie, że do mojego ogrodu w tym roku nic więcej nie kupię. Z takim postanowieniem wysiadłem z samochodu i zacząłem oglądać różne cuda. Moją uwagę przykuły piękne różaneczniki. Kurde, białe – takich nie mam. Jak kupię dwa, może trzy to przyrzeczenia nie złamię. Obok nich stoją inne  – piękne różowe. Już przekwitają, ale widać że to unikatowa odmiana. Trzy sztuki to nie jest duże złamanie postanowienia. Trzy doniczki lądują w bagażniku. Ale co  tam jeszcze. Hortensje! Kwitnące na czerwono i niebiesko. Jezu, co za okazja! Po dwie sztuki każdej odmiany wpakowane do bagażnika – to wciąż nie jest duże złamanie obietnicy, że już nic w tym roku do ogrodu nie kupię. Trudno było też przejść obojętnie obok tych cudnych hortensji bukietowych. Dwie do bagażnika. A, teraz to pal licho  przyrzeczenia! Jeszcze jeden orlik i piwonia – w bardzo dobrej cenie. Koniec zakupów. Bagażnik jest pełny! Z żalem go zamykam i płacę, spodziewałem się gigantycznej sumy, a tu ledwie parę groszy za wszystko. Wsiadam do samochodu i obiecuję sobie, że to ostatnie zakupy  w tym roku. Ale te klony palmowe o strzępiastych liściach …  Pięknie wyglądają. Mam już miejsce w ogrodzie, gdzie idealnie by pasowały. Dziś jednak nie mam miejsca w bagażniku. Szkoda. Ale w poniedziałek znów będę wracał tą trasą. Zajrzę do tej szkółki pooglądać ciekawe roślinki. Ale wcześniej złoże sobie solenną obietnicę, że w tym roku już nic więcej do ogrodu nie kupię…Ale dopuszczam możliwość że znów nie dotrzymam słowa.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.