Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Wakacje z Biblioteką Publiczną w Pustkowie

Podczas tegorocznych wakacji w bibliotece dopisała duża frekwencja dzieci. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach.

W pierwszy dzień „Wakacji z Biblioteką” w nawiązaniu do obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego dzieci zapoznały się z wybranymi legendami i symbolami polskimi. Każde dziecko namalowało rysunek do wybranej legendy oraz wykonało flagę polską techniką plastyczną – wydzieranką. Na zakończenie pierwszego spotkania uczestnicy bawili się w różne zabawy i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu.

 

Drugie spotkanie upłynęło pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, na które zaproszono policjanta dzielnicowego pana Adama Drąga z Komisariatu w Brzeźnicy. Pan policjant wygłosił pogawędkę edukacyjną o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji i nie tylko. Dzieci zostały poinformowane o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji oraz co robić i jak się zachować podczas niebezpiecznych sytuacji. Dzieci miały możliwość wejścia i oglądnięcia policyjnego radiowozu. Uczestnicy otrzymali od policjanta opaski odblaskowe. Po zakończeniu odwiedzin policjanta uczestnicy brali udział w rozwiązywaniu krzyżówek i zagadek związanych z przepisami ruchu drogowego. Atrakcją w tym dniu było malowanie twarzy i fotobudka w której wszyscy chętnie brali udział. Na zakończenie drugiego dnia wakacji z biblioteką dzieci dostały pyszne lody.

Trzeciego dnia wakacji dzieci odwiedziła Ochotnicza Straż Pożarna z Brzeźnicy. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca strażaka oraz jakiego sprzętu używa. Była możliwość zobaczenia od środka wozu strażackiego oraz przymierzenia strojów strażackich używanych podczas akcji gaszenia pożarów lub walki np. z szerszeniami czy osami. Strażacy tez zaznajomili dzieci gdzie należy dzwonić i jak udzielać pierwszej pomocy w razie zagrożenia życia. Najbardziej podobało się lanie wody z strażackiej sikawki. Atrakcją była możliwość założenia kasku oraz zrobienie sobie fotki z kaskiem strażackim na głowie. Na koniec w ostatnim dniu dzieci wzięły udział w bitwie na balony. Były zachwycone, choć całe mokre. Uczestnicy tegorocznych „Wakacji z Biblioteką” dostali nagrody i upominki za udział w zajęciach.

Źródło: Gmina Dębica

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.