Previous slide
Next slide

Rekordowe zadłużenie gminy Czarna – 24 mln zł !

W Biuletynie Informacji Publicznej dostępnej na stronie Gminy Czarna podany jest obecny poziom zadłużenia gminy Czarna – wynosi ono dokładnie 24 392 880, 31 zł. Łącznie gmina ma do spłaty 22 kredyty, a terminy spłaty zaciągniętych w 2018 roku trzech kredytów są przewidziane na 2029 rok, czyli za 11 lat!

Większość terminów spłat gminnych kredytów przypada na lata po roku 2020 a ich kumulacja ma nastąpić pod koniec trzeciego dziesięciolecia. Jest to efekt takiego ustalenia spłat, gdzie co roku spłaca się niewielką sumę np.1 000 zł a na koniec spłaty jest do uregulowania tzw. rata balonowa wynosząca kilkaset tysięcy. Np. w roku 2015 gmina zaciągnęła kredyt w wysokości 1 400 000 zł na spłatę wcześniejszych kredytów.  Od 2016 roku zaplanowano roczne raty z tytułu spłaty tych należności po 1000 zł -2000 zł  rocznie. W 2028 roku przypada ostatnia potężna rata do spłaty w wysokości 870 tys! I to nie jest jedyny w ten sposób skonstruowany kredyt. W podobny sposób ustalane są spłaty innych zobowiązań gminy. Szczegóły można obejrzeć pod tym linkiem.

http://czarna.biuletyn.net/fls/bip_pliki/2018_09/BIPF575A9B44AA2C2Z/informacja.pdf

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.