Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Wójt gminy Żyraków Marek Rączka prostuje informacje o wczorajszym spotkaniu w Zasowie

Po publikacji na naszym portalu informacji o zamkniętym lokalu gdzie miało się odbyć spotkanie z kandydującym na wójta gminy Żyraków Krzysztofem Tylcem do naszej redakcji obecny wójt gminy Marek Rączka nadesłał maila, którego treść publikujemy poniżej.

„Klucze do sali w Zasowie zostały przekazane Pani Zofii Ryczek (kandydatka na Radną Rady Gminy w Żyrakowie z komitetu Pana K. Tylca), która miała otworzyć obiekt i to zrobiła o godz. 17,45. Według przekazanej w dniu dzisiejszym pracownikowi CKiP w Żyrakowie przez Panią Ryczek informacji odnośnie braku krzeseł,  wynika że, również to zgłaszała organizatorom spotkania,  na co otrzymała odpowiedz że sobie z tym poradzą. Ponadto kiedy Pan Łanucha składał w Urzędzie Gminy podanie o udostępnienie sal na  spotkania również go poinformowałem że w niektórych obiektach nie ma wyposażenia, na co odpowiedział że w tym nie widzi problemu. W budynku w  którym w dniu wczorajszym miało odbyć się spotkanie w jednej z sal posiada swoją siedzibę Stowarzyszenie Zasowianki, które posiada 30 krzeseł. Z tego co mi wiadomo to Pani  sołtys Zofia Ryczek jest również członkiem tego Stowarzyszenia. Po mojej rozmowie z Panią Prezes Stowarzyszenia wynika że, nie byłoby żadnego problemu z wypożyczeniem tych krzeseł na spotkanie, tylko trzeba było je znieść na salę na której miało odbyć się spotkanie i po spotkaniu odnieść. Tak więc lokal był otwarty i dostępny o umówionej godzinie, krzesła też można było zorganizować w obrębie samego budynku. Skoro bez żadnego problemu sale o które prosili wnioskodawcy w poszczególnych miejscowościach są udostępniane to nie widzę żadnego powodu aby w Zasowie zrobić coś w kierunku żeby do spotkania nie doszło. Mam nadzieję że nieporozumienie do którego w dniu wczorajszym doszło nie było inspirowane chęcią „dołożenia” Wójtowi, tylko zwykłym niedogadaniem się organizatorów spotkania.

Z poważaniem

Marek Rączka

Wójt Gminy Żyraków”

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.