Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Młodzi Wolontariusze pomagają osobom samotnym

Kolejny już raz młodzieżowi wolontariusze pospieszyli z pomocą podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

„Skrzydła Nadziei” z II Liceum Ogólnokształcącego oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 4 w szlachetnym porywie serca zebrali dary, które za pośrednictwem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, przekazali  osobom starszym i samotnym, podopiecznym MOPS.

Uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu „Skrzydła Nadziei” z II LO im. ks. Jana Twardowskiego pod opieką Marcina Dudzika, szkolnego pedagoga, odwiedzili MOPS z zebranymi przez siebie paczkami. Uczniowie od kilku już lat zbierają wśród swoich kolegów produkty żywnościowe, chemię gospodarczą oraz słodycze i przygotowują z nich paczki dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Przed świętami Bożego Narodzenia paczki otrzymało kilkanaście osób. Część paczek przekazano w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przy ulicy Akademickiej. Pozostałe rozwieziono do mieszkań osób potrzebujących.

Z podobną inicjatywą wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika. Przygotowali kilkanaście paczek, które rozwieźli do podopiecznych MOPS.

Podkreślić należy fakt, iż działania uczniów- wolontariuszy wpisują się w tradycję świąteczną, a ich zakres jest z roku an rok coraz większy. Świadczy to o ogromnej wrażliwości młodych  ludzi oraz pracy ich nauczycieli, wychowawców i pedagogów.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy Małgorzata Kędzior wraz z Zastępcą – Marzeną Socha serdecznie dziękują  wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom za pomoc i serce okazane tym, którzy tej pomocy potrzebują.

źródło: MOPS Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.