Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

„Odnowi oblicze ziemi”. Orszak Trzech Króli po raz szósty w Dębicy

6 stycznia 2019 r., w Święto Objawienia Pańskiego, po raz szósty ulicami Dębicy przejdzie Orszak Trzech Króli, któremu w tym roku przyświeca hasło: „Odnowi oblicze ziemi”.

Msza św., poprzedzająca wymarsz uczestników tych barwnych, ulicznych jasełek, rozpocznie się w Kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy o godz. 12.00. Po nabożeństwie orszak podąży ulicami: Chopina, Ks. Nosala, Sobieskiego do Rynku, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami złożą pokłon Świętej Rodzinie.

Na trasie orszaku, jego uczestnicy będą świadkami scen biblijnych związanych z Narodzeniem Chrystusa: Scena I – Edykt Cezara, czyli przed wyruszeniem w drogę (schody kościoła pw. Ducha Świętego), Scena II – Ekspedycja Trzech Króli (parking przy klasztorze Sióstr Służebniczek), Scena III – Poszukiwanie kwaterunku przez Marię i Józefa (parking przed Galerią Dębicką od ul. ks. Nosala), Scena IV – Pasterze na wzgórzach (skrzyżowanie ul. Ogrodowej z ul. Czarnieckiego, obok budynku poczty), Scena V – Pokłon Trzech Króli (dębicki Rynek).

Orszak Trzech Króli 2019 organizuje Starostwo Powiatowe przy wsparciu: Urzędu Miejskiego, Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” w Dębicy.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.