Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Wolontariusze Ziemi Dębickiej 2018 nagrodzeni

Wolontariusze Ziemi Dębickiej 2018 : Irena Nowak – szefowa Fundacji Psi Azylek Zwierzęta w Potrzebie oraz wolontariuszki Fundacji: Lena Kowal, Zuzanna Wołowiec oraz Oliwa Kasprzyk z wiceburmistrzem Dębicy Maciejem Małozięciem oraz Martą Czekaj.

6 grudnia w DKiK Kosmos odbyła się 3 Gala „Wolontariusz Ziemi Dębickiej 2018”, której organizatorem jest Stowarzyszenie „Uwierz w siebie”. Podczas uroczystości nagrodzono zarówno młodych ludzi – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych jak również osoby dorosłe, którym nie są obojętne potrzeby drugiego człowieka i którzy nie pozostają obojętni na los opuszczonych zwierząt. Ich postawa, zaangażowanie i poświęcanie swojego czasu dla innych  zostały zauważone i nagrodzone podczas tegorocznej gali.

„W naszej lokalnej społeczności jest wiele osób, które każdego dnia niosą pomoc potrzebującym. Zorganizowany konkurs „Wolontariusz Ziemi Dębickiej 2018” w kategorii uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej i osoba dorosła, miał na celu wyłonić spośród zgłoszonych kandydatów najbardziej zaangażowanych wolontariuszy” – mówi Agnieszka Jakubowska – Cetnar ze Stowarzyszenia „Uwierz w siebie”.

Jak podkreśliła Marta Czekaj, prezes Stowarzyszenia „Uwierz w siebie” Kapituła Konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ w pomoc na rzecz innych na terenie Ziemi Dębickiej z roku na rok włącza się coraz więcej osób, które realizują bardzo różnorodne zadania. „W dniu dzisiejszym chcielibyśmy docenić naszych lokalnych wolontariuszy. Obecność tutaj z nami to nie przypadek… Każdy z Państwa to osoba o wielkim sercu, która nie jest obojętna na potrzeby drugiego człowieka, ale wrażliwa także na inne sfery naszego życia” – powiedziała na powitanie zgromadzonych w sali kina „Kosmos” Marta Czekaj.

Spośród kilkudziesięciu zgłoszonych do konkursu osób Kapituła Konkursu wyłoniła zwycięzców. W tym gronie znaleźli się:

a) KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA:

1. Małgorzata Michna – LAUREATKA Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy
2. Zuzanna Maziarz – LAUREATKA Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy
3. Marta Jedziniak – LAUREATKA Publiczna Szkoła Podstawowa w Parkoszu
4. Zuzanna Wołowiec – WYRÓŻNIENIE Fundacja „Psi Azylek – Zwierzęta w Potrzebie”
5. Lena Kowal – WYRÓŻNIENIE Fundacja „Psi Azylek – Zwierzęta w Potrzebie”

b) KATEGORIA GIMNAZJUM:

1. Anna Kisielewska – LAUREATKA Publiczna Szkoła Podstawowa w Machowej
2. Klaudia Kamińska – WYRÓŻNIENIE Publiczna Szkoła Podstawowa w Stobiernej
3. Oliwia Sidor – WYRÓŻNIENIE Publiczna Szkoła Podstawowa w Stobiernej
4. Emilia Handzel – WYRÓŻNIENIE Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach

c) KATEGORIA SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:

1. Anna Szyszka – LAUREATKA Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

2. Natalia Wrona – WYRÓŻNIENIE II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy

3. Joanna Wiącek – WYRÓŻNIENIE Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy

II – „Wolontariusz Ziemi Dębickiej 2018”:

a) OSOBA DOROSŁA

1. Irena Nowak – LAUREATKA Fundacja „Psi Azylek – Zwierzęta w Potrzebie”
2. Marcin Dudziak – WYRÓŻNIENIE II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
3. Elżbieta Zima – WYRÓŻNIENIE Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy

NOMINOWANI BEZ TYTUŁU LAUREATA I WYRÓŻNIENIA :
1. Weronika Kukla – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach
2. Weronika Gawlik – Liceum Ogólnokształcące w Pilźnie
3. Klaudia Machowska – Liceum Ogólnokształcące w Pilźnie
4. Dorota Kusibab – II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
5. Julia Ciombor – II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
6. Karina Watoła – Stowarzyszenie „Z potrzeby Serca” i Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
7. Marta Pitak – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy
8. Siostra Wieńczysława Teresa Gargas – Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy, Świetlica Nazaret
9. Przemysław Kuca – Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy
10. Oliwia Kasprzyk – Fundacja „Psi Azylek – Zwierzęta w Potrzebie”

Dyplomy, statuetki i nagród laureatom konkursu wręczyli: Marta Czekaj, Bożena Mateja, Maciej Małozięcięć, Stefan Bieszczad oraz fundatorzy nagród.

Podczas uroczystości zgromadzeni mieli także okazję wysłuchać wykładu Zbigniewa Drzymały, dyrektora Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy „Księżna Helena Jabłonowska – opiekunka potrzebujących i orędowniczka sprawy narodowej” z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz obejrzeć wyjątkowe widowisko Żywioły”w reżyserii Kamila Dobrowolskiego, które zostało przygotowane w ramach projektu „Zespołowo”, zakładającego integrację młodzieży pełnosprawnej z osobami niepełnosprawnymi za pomocą wspólnie stworzonego spektaklu.

Na zakończenie Gali na wszystkich czekał tort, który pokroili laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach pod przewodnictwem jednej z laureatek w kategorii osób dorosłych Ireny Nowak. Tort dla wolontariuszy przygotowali: Barbara Bassara – Poprawę oraz Janusz i Emila Wiktor.

Zdjęcia  z gali dzięki uprzejmości Agnieszki Jakubowskiej – Cetnar

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.