Previous
Next
Previous
Next

25-latek kilkakrotnie wbił nóż w plecy koledze

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie Norbert O., który kilka dni temu ranił nożem swojego znajomego podczas libacji alkoholowej. 25-latek z Dębicy po kłótni kilkukrotnie wbił nóż w plecy 26-latkowi.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia. Około godziny 22.20 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dębicy zostali powiadomieni o bójce dwóch mężczyzn, do której doszło w rejonie skrzyżowania ulic Rzeszowskiej i Robotniczej w Dębicy. Po dotarciu na miejsce policjanci zastali leżącego, zakrwawionego mężczyznę oraz kilka osób, które udzielały mu pomocy. Mężczyzna na plecach miał kilka ran kłutych oraz nóż wbity w środkową część pleców.

Jak ustalili policjanci w trakcie wspólnego spożywania alkoholu w którym uczestniczyli sprawca i pokrzywdzony doszło do kłótni która nastąpiła w momencie kiedy pokrzywdzony wraz z innym kolegą nie chcieli opuścić mieszkania, w którym przebywali. W mieszkaniu oprócz pokrzywdzonego i jego znajomego znajdował się także Norbert o., jego żona, brat jego żony oraz dwójka małoletnich dzieci Norberta O.

Chcąc wyprosić ze swojego mieszkania pokrzywdzonego i jego kolegę Norbert O. wyszedł z nimi na zewnątrz. Wówczas najpradopodobniej doszło między nimi do starcia. Norbert O. zabrał z kuchni nóż którym później zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów i wbił nóż w plecy poszkodowanego. Poszkodowany prawdopodobnie miał ze sobą metalowy pręt. Podczas sprzeczki podejrzany zadał kilka bardzo mocnych ciosów tym nożem w wyniku których powstały głębokie rany. W efekcie zadawanych ciosów nóż utkwił w ciele poszkodowanego.

Norbert O. podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Oświadczył,że zanim użył noża został przez pokrzywdzonego uderzony metalowym prętem w głowę. Obawiał się o bezpieczeństwo swojej żony i dzieci. Zapewniał, że jego zamiarem nie było pozbawienie życia poszkodowanego. Wcześniej został poddany badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało iż ma on 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca jest znany wymiarowi sprawiedliwości, był wcześniej karany, niedawno opuścił zakład karny.
Prokuratura zawnioskowała do sądu o zastosowanie 3 miesięcznego aresztu wobec Norberta O. i sąd przychylił się do tego wniosku. Sprawcy grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Rzeszowie. Grozi mu najprawdopodobniej trwałe kalectwo.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.