Previous
Next
Previous
Next

Bierzmowanie w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy

Bierzmowanie w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Fot. Grzegorz Brożek /Gość Tarnowski

203 młodych ludzi, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, Miejskiego Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej 2 oraz Szkoły Specjalnej w Dębicy wczoraj podczas mszy świętej o godz. 18.00 przyjęło sakrament bierzmowania z rąk bp Stanisława Salaterskiego. W gronie bierzmowanych znalazły się także osoby dorosłe.

Bierzmowanie młodych dębiczan odbyło się jako pierwsza uroczystość w ramach rozpoczynającej się właśnie i mającej potrwać do niedzieli wizytacji kanonicznej Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. W uroczystej mszy świętej koncelebrowanej wzięło udział kilkunastu księży z dębickiego dekanatu oraz księży przybyłych z innych parafii. Mszę świętą swoim występem uświetnił występ chóru parafialnego Parafii

Bierzmowanie w parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Fot. Grzegorz Brożek /Gość Tarnowski

Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.

GALERIA ZDJĘĆ Z BIERZMOWANIA NA GOŚĆ TARNOWSKI

Podczas kazania bp Stanisław Salaterski zaakcentował, że dzisiaj rodzice przyprowadzają swoje dzieci do kościoła, aby rozpoczęły dojrzałe życie chrześcijańskie podobnie jak kiedyś uczynili to Maryja i Józef przyprowadzając Jezusa do świątyni o czym przypomniano w dzisiejszym czytaniu.

– Z katechetami, świadkami przyprowadzacie drodzy rodzice wasze dzieci, by przez wylanie Ducha Świętego Bóg dopełnił w nich reszty, pomógł im zobaczyć więcej i dalej. Przyjmując sakrament bierzmowania otwieramy nasze serce na działanie Ducha Świętego. Dzięki jego pomocy nie tylko łatwiej nam jest się modlić, ale i patrzeć ze świadomością odpowiedzialności za każdą chwilę naszego życia, naszej pielgrzymki przez ziemię. Łatwiej jest nam też być świadkami wyznawanej wiary – mówił podczas kazania bp Stanisław Salaterski.

W istniejącej od blisko 50 lat parafii jest to szósta wizytacja kanoniczna. Zgodnie z Prawem Kościelnym, co kilka lat ks. biskup przybywa do parafii, aby przyglądnąć się wspólnocie wierzących, umocnić wiarę tej wspólnoty oraz wskazać właściwe kierunki duchowego rozwoju.

Program wizytacji kanonicznej :

Sobota 02.02.2019

– spotkanie się z księżmi,
– o godz. 15.15 odwiedzi Szpital Powiatowy,
– o godz. 17.00 spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską, Radą Ekonomiczną oraz Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii świętej.
– uroczyste powitanie Ks. Biskupa w kościele odbędzie się o godz. 18.00.
– msza święta z bierzmowaniem
– spotkanie ks. biskupa z młodzieżą bierzmowaną oraz chórem parafialnym.

Niedziela 03.02.2019
– msze święte odprawiane będą zgodnie z tradycyjnym planem. Podczas każdej mszy świętej dopołudniowej homilię będzie głosił Ks. Biskup.
– po zakończeniu Mszy świętej celebrowanej o godz. 7.30 odbędzie się w kościele spotkanie Ks. Biskupa z osobami należącymi do róż różańcowych oraz wspólnot apostolskich dorosłych: Akcji Katolickiej, Caritas Parafialnej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Rodziny Radia Maryja, Grupy Modlitwy św. O. Pio, Towarzystwa Przyjaciół WSD, Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ, Stowarzyszenia Apostolstwa Modlitwy.
– po zakończeniu mszy świętej celebrowanej o godz. 9.00 dla wszystkich parafian odbędzie się na plebanii spotkanie Ks. Biskupa z Pracownikami Parafii, Zespołem Parafialnej Poradni Rodzinnej oraz pracownikami sekretariatu KCE KANA.
– po mszy św. o godz. 10.30 z odbędzie się w kościele spotkanie Ks. Biskupa ze wspólnotami apostolskimi młodzieży: Grupą Apostolską Młodzieży – scholą młodzieżową i lektorami.
– o godz. 12.00 – msza święta, tak jak zawsze wszystkich parafian, a szczególnie dzieci naszej parafii. Po zakończeniu tej Mszy świętej odbędzie się w kościele spotkanie Ks. Biskupa ze wspólnotami apostolskimi dzieci: Papieskim Dziełem Misyjnym Dzieci – kolędnikami misyjnymi, Dziewczęcą Służbą Maryjną – scholą i ministrantami oraz ze Wspólnotą Kościoła Domowego, czyli Kręgami Rodzin.
– na zakończenie mszy świętej o godz. 12.00, kończącej wizytacje kanoniczną parafii, Ks. Biskup udzieli wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
– w godzinach popołudniowych Ks. Biskup uda się ponadto do klasztoru na spotkanie z Siostrami Służebniczkami.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.