Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

14 lat działalności Domu Symeona i Anny w Dębicy. Placówka potrzebuje wsparcia aby nadal działać

2 lutego mija 14 lat od czasu gdy pierwsi Seniorzy stali się bywalcami prowadzonego przez Stowarzyszenie  im.  Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” i siostry Służebniczki Dębickie przy ul. Krakowskiej 15 w Dębicy  Domu Symeona i Anny. Codziennie ze wsparcia tej placówki korzysta kilkanaście osób. W ostatnim czasie Dom utrzymujący się głównie z 1%  podatku ofiarowanego przez podatników ma problemy finansowe.

Dom Symeona i Anny prowadzony przez Stowarzyszenie rozpoczął działalność 2 lutego 2005 roku. Jest to  dom dziennego pobytu dla osób starszych i samotnych , ubogich oraz mających złe warunki mieszkaniowe. Każdego, kto czuje się samotny, bezradny, zagubiony lub potrzebuje pomocy osoby drugiej, a ma na tyle siły, by sam lub przy pomocy innych mógł dotrzeć do Domu.

Atutem  domu jest jego umiejscowienie. Dom stanowi bowiem część obiektu, w którym działa Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publiczne Przedszkole Integracyjne oraz Placówka Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei”. Dla rodzinnego charakteru i atmosfery, w jakiej najlepiej czuje się każde dziecko i człowiek dorosły bezcenna jest obecność osób starszych, babci i dziadka, którzy mądrością i doświadczeniem mogą ubogacić dzieci, a od dzieci czerpać radość życia.

Dom Symeona i Anny

Dom Symeona i Anny czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oferując:

  • Wyżywienie: śniadania i obiady,
  • Możliwość wspólnej modlitwy, skorzystania ze spowiedzi świętej oraz porady duchowe,
  • Zajęcia typu: gimnastyka, wspólne śpiewanie, warsztaty zajęć praktycznych (m.in. robótki ręczne), kontakt z dziećmi Ochronki i PWD, itp.,
  • Według potrzeby i zainteresowań: czytanie książek i prasy, oglądanie filmów, spacery,
  • Możliwość skorzystania z porady i pomocy pielęgniarskiej,
  • Uczestnictwo w imprezach okolicznościowych z okazji Wigilii, Świąt Wielkanocnych, Dnia Babci i Dziadka, karnawału, imienin, itp.,
  • Wsparcie duchowe w formie wysłuchania, rozmowy, doradztwa, wspomagania modlitwą,
  • Wsparcie w sytuacjach trudnych życiowo wywołanych samotnością, chorobą lub ograniczeniem ze względu na sprawność.

„Wspominając ten dzień składamy serdeczne życzenia wszystkim naszym podopiecznym, a szczególnie Pani Danusi i Kazi, które są z nam od samego początku i jak same mówią ani niedomagania zdrowotne ani zła pogoda nie powstrzymają je od uczęszczania do Domu Symeona i Anny bo tu jest ich drugi DOM, gdzie otrzymują wsparcie i spotykają się z przyjaciółmi” – mówi jedna z sióstr Służebniczek działająca w Domu Symeona i Anny.

W ostatnim czasie Dom Symeona i Anny ma kłopoty finansowe i potrzebuje wsparcia, aby nadal móc pomagać osobom starszym. Każdy kto chciałby wesprzeć działalność placówki może dokonać wpłaty na zorganizowaną na ten cel zbiórkę.

Link do Zbiórki na rzecz Domu Symeona i Anny – TUTAJ 

Dzienny koszt pobytu jednej osoby w domu wynosi 19 złotych.

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.