Previous
Next
Previous
Next

Niedźwiedź w okolicach Pilzna przebywał 135 dni!

Niedźwiedź brunatny w okolicach Pilzna był widywany w latach 1986/87. Fot. pixbay.

Informacja która pojawiła się na naszym portalu o występowaniu niedźwiedzia w okolicach Żdżar zainteresowała ponad 30 tysięcy osób. Jedni z przymrużeniem oka komentowali tę wiadomość inni wręcz przeciwnie. A okazuje się, że to nie pierwsza tego typu wizyta misia w tym rejonie.

W rejonie Pilzna i Chotowej niedźwiedź brunatny był obserwowany w  roku 1986 i 1987. Stwierdzono tu wówczas bytowanie  jednego osobnika, który w lasach w rejonie Pilzna, Chotowej, Głowaczowej i Żdżar  przebywał dokładnie 135 dni. Niedźwiedź wędrował też w okolice Mielca i Szczucina. Misie widywano też  w innych latach dalej na północ w Puszczy Kozienickiej w pobliżu Warszawy i w rejonie Chrzanowa na Śląsku.

Niedźwiedź widziany w rejonie Żdżar jest prawdopodobnie osobnikiem z Karpat, który wybudził się zbyt wcześnie z zimowego snu i powędrował na niższe tereny w poszukiwaniu pożywienia.

Mapa występowaniu niedźwiedzia brunatnego w Polsce dostępna jest pod tym linkiem.

http://www.iop.krakow.pl/Ssaki/gatunek/104

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.