Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Uwaga na fałszywe maile dotyczące wszczęcia kontroli

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail zawiadamiającymi o zamiarze wszczęcia kontroli przez urząd skarbowy. Urzędy skarbowe nie są autorami takich wiadomości. Adres nadawcy „yvaxagyvfyxiby1989@o2.pl” nie jest adresem e-mail żadnego z urzędów skarbowych, a procedury nie przewidują informowania podatników drogą mailową o zamiarze wszczęcie kontroli podatkowej przez urząd skarbowy.

To oczywista próba wyłudzenia danych, gdyż adresy e-mail Krajowej Administracji Skarbowej mają rozszerzenie @mf.gov.pl.

Otwieranie tego typu wiadomości lub dołączonych załączników, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom.

Treść przykładowej fałszywej wiadomości poniżej:

Opis: http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/image/image_gallery?uuid=1e3175bc-bc0e-4ec8-8a25-842207cc4c59&groupId=3554126&t=1551091376971

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.