Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Wystawa Środowiskowa 2019

Kolejna, już 33. Wystawa Środowiskowa Dębica 2019 jest prezentowana w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy przy ulicy Akademickiej 8. Można ja oglądać przez najbliższe 4 tygodnie.

Tak się złożyło, że była to druga wystawa, która miała swój wernisaż w dniach żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego, adwokata i premiera. Jan Borek, dyrektor MOK rozpoczął spotkanie od prośby pod adresem zebranych, aby uczcili chwilą ciszy byłego premiera.

W tegorocznej wystawie uczestniczy 37 artystów związanych z Dębicą miejscem urodzenia, mieszkania, pracą czy sympatią. W katalogu wystawy sfinansowanym przez Starostwo Powiatowe w Dębicy Ryszard Kucab, kierownik galerii pisze m.in.: „Doroczna wystawa środowiskowa w dębickiej Galerii Sztuki MOK, to spotkanie tych, którzy wypowiadają się przy pomocy ołówka, pędzla, dłuta oraz wszystkich chcących te wypowiedzi odczytywać i śledzić dokonania lokalnych artystów. Otwarta formuła wystawy daje możliwość konfrontacji amatorom i profesjonalistom, twórcom doświadczonym z dużym dorobkiem artystycznym i debiutantom wkraczającym na salony sztuki. Wystawa jednakowo ważna dla autorów i odbiorców, gdyż dzieło sztuki żyje poprzez kontakt z widzem. Dlatego wystawie towarzyszy niepowtarzalna atmosfera, to spotkanie duchowo bliskich sobie ludzi. Tych, którzy wiedzą jak ważna w naszym życiu jest sztuka i ciągły z nią kontakt.”

W tegorocznej wystawie środowiskowej uczestniczą: Anna Bączek, Maria Chęciek, Teresa Bednarczyk-Czech, Zbigniew Czech, Piotr Fic, Oktawia Furtak, Magdalena Gawron, Dariusz Stanisława Grabowski, Urszula Iwańska, Anna Jando-Roztoczyńska, Piotr Koczaj, Kinga Kołodziej, Stanisław Kopacz, Sylwia Natalia Kopeć, Barbara Kozicka, Mateusz Mikołaj Krasoń, Agnieszka Krawczyk, Ryszard Kucab, Katarzyna Kukułka, Elżbieta Kurowska, Marian Matłok, Piotr Nizioł, Ewa Nowak-Ryszkiewicz, Grażyna Oleksy-Duda, Agnieszka Osak, Lucyna Pluta-Hosaja, Piotr Pochwat, Dana Polniaszek, Roman Przewoźnik, Natalia Rachwał, Jolanta Samborska, Magda Skowron, Adam Sypel, Grzegorz Szlachta oraz Grupa Solarigrafia.

Bywalec wystaw środowiskowych z pewnością zauważy zmianę charakteru tegorocznej prezentacji. Artyści pokazali swoje prace znacznie bardziej mroczne niż do tej pory. Przeważają na wystawie kolory ciemniejsze, to nie znaczy, że pesymistyczne, ale na pewno nie tak optymistyczne, jak do tej pory.

Wystawę można oglądać do 10 marca w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy przy ulicy Akademickiej 8 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 14.00 i niedziele od 13.00 do 17.00. Wstęp wolny.

 

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Andrzej Janiec

Źródło: MOK Dębica

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.