Previous
Next
Previous
Next

Milion złotych na łącznik autostradowy Dębica-Wschód

Radni Semiku Wojewódzkiego zdecydowali wczoraj (29 kwietnia br.) o przekazaniu miliona złotych pomocy finansowej dla powiatu dębickiego na dokończenie budowy łącznika od węzła autostrady A4 Dębica–Wschód do drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej nr 985.
Chcemy wzmocnić Zarząd Powiatu Dębickiego w działaniach związanych z poprawą jakości wjazdów i zjazdów na autostradę A4 w okolicach Dębicy. Wiemy, że starostwa mają skromne środki, ale mimo to Starostwo w Dębicy podjęło się tego zadania. Roboty się kończą i to cieszy, bo ma to przełożenie na jakość podróżowania w regionie – podkreślał podczas wczorajszej konferencji prasowej Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Całkowity koszt realizacji tej inwestycji to prawie 10,8 mln złotych. Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 na budowę łącznika wschodniego Zarząd Województwa przeznaczył ponad 7 mln zł. Województwo Podkarpackie dotychczas wsparło inwestycję kwotą 1,5 mln zł, a teraz dokłada kolejny milion złotych. Sam powiat dębicki na budowę przeznacza prawie 1,3 mln zł. Inwestycja gotowa jest w 98 procentach, zakończenie ma nastąpić wkrótce.

Chciałem bardzo podziękować Zarządowi Województwa Podkarpackiego oraz radnym wojewódzkim. To nie jest pierwsze działanie na rzecz mieszkańców naszego powiatu. O tym świadczą łączniki autostradowe Zachód i Wschód, które są realizowane ze środków Podkarpackiego RPO z dofinansowaniem do inwestycji aż 15 mln zł i 7 mln zł. Oprócz tego realizujemy przeprawę przez Wisłokę, która będzie kosztować około 30 mln zł, gdzie również jest duży wkład samorządu województwa – podkreślał Starosta Dębicki Piotr Chęciek.

źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.