Previous
Next

Dzień Flagi i Tańców Narodowych w Dębicy

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy 30 kwietnia, odbył się Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Tańców Narodowych. W happeningu, który w Dębicy zorganizowany został już po raz czwarty, udział wzięło prawie tysiąc dzieci z dębickich przedszkoli i klas zerowych ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami i wychowawcami, mieszkańcy Dębicy oraz przedstawiciele władz miasta oraz parlamentarzyści. Dzień Flagi  został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych Dzień Flagi i Tańców Narodowych

Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk, przywitał wszystkich gości i opowiedział najmłodszym o symbolach narodowych. Kolejnym punktem uroczystości był edukacyjny program pod tytułem ,,Poznaj swój kraj, bo Polska jest piękna” przygotowany przez Studio Fama. Dzieci miały okazję wziąć udział w podróży do różnych ciekawych miejsc w Polsce, o których dowiedziały się wielu przydatnych i interesujących informacji. Następnie na scenie pojawiła się Paulina Korga z Klubu Plaza, która razem z dziećmi wykonała taniec ,,Biało-czerwonej flagi”.

Dzień Flagi był doskonałą okazją do przypomnienia młodemu pokoleniu historii ustanowienia tego święta, jego genezy i znaczenia dla pielęgnowania tożsamości narodowej Polaków. Flaga biało – czerwona, biały orzeł w koronie, hymn państwowy – to wywiedzione z dziejów i tradycji symbole naszego współczesnego Państwa – Ojczyzny, w której żyjemy, której duchowa przeszłość określiła każdego z nas w części jego indywidualnej oraz zbiorowej tożsamości.

Na zakończenie uroczystości dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 rozwinęły przez środek sali flagę narodową.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.