Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

95 osób na Podkarpaciu pobiera z ZUS świadczenie honorowe z tytułu ukończenia 100 lat

W czerwcu 2020 r. setne urodziny obchodził Stanisław Szul z Dębicy

95 osób na Podkarpaciu pobiera z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych świadczenie honorowe z tytułu ukończenia 100 lat.  W tym gronie jest 5 mieszkańców ziemi dębickiej.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca na Podkarpaciu 99 świadczeń honorowych (w maju 2019 to świadczenie w naszym regionie otrzymywało 83 osoby, aktualnie:

– Oddział ZUS w Rzeszowie
– 55 świadczeń, najstarszym świadczeniobiorcą jest kobieta urodzona w 1915 r. z Przeworska,
(na dzień 14.05.2019 – wypłacano świadczenie 55 osobom)

– Oddział ZUS w Jaśle
– 40 świadczeń, najstarszy świadczeniobiorca: mężczyzna urodzony w 1911 r. (pow. krośnieński)

(na dzień 14.05.2019 – wypłacano świadczenie 28 osobom)

Seniorzy, którzy ukończyli sto lat i otrzymują z ZUS emeryturę lub rentę – świadczenie honorowe otrzymują z urzędu, bez składania dodatkowych wniosków. Jest ono wypłacane dożywotnio
i stanowi comiesięczny dodatek do emerytury.

Świadczenie dostają także ci, którzy nie przepracowali ani jednego dnia i nie pobierają ani emerytury, ani renty. W przypadku osób niepobierających świadczenia emerytalno-rentowego, świadczenie honorowe przyznawane jest wyłącznie na wniosek osoby zainteresowanej lub jego pełnomocnika złożony w najbliższej placówce ZUS, z dołączonym do niego dokumentem, potwierdzającym datę urodzenia.

Świadczenie honorowe przysługuje osobom, które ukończyły 100 lat i jest wypłacane co miesiąc. Kwota bazowa dla nowych świadczeniobiorców jest ustalana corocznie i obowiązuje od dnia
1 marca każdego roku kalendarzowego do końca lutego następnego roku. Świadczenie co roku jest wyższe i dlatego stulatkowie otrzymują świadczenia honorowe w różnych kwotach.

Dla osób, które ukończyły wiek 100 lat po 29.02.2020 r. przyznawane świadczenie wynosi 4294,67 zł brutto.

Przeczytaj także : Setne urodziny Władysławy Jurek z Machowej

100 lat Stanisława Szula

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.