Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Aleksander Mazur: Oprócz matematyki lubię podróże, piłkę nożną i gry komputerowe

W planie ma studiowanie na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Lubi matematykę, ale także podróże z rodziną, piłkę nożną i gry komputerowe. Aleksander Mazur, najlepszy maturzysta 2020 w Polsce opowiedział nam czym się interesuje i jakie ma plany na przyszłość.

Jest nie tylko najlepszym absolwentem „Kwiatka” w 2020 roku, ale także najlepszym maturzystą 2020 w Polsce. Pochodzi z Dębicy, jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy i Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy. Przez wiele lat uczęszczał na zajęcia z j. angielskiego do dębickiej „Brytanii”. Dwa lata temu zdał zewnętrzny egzamin z angielskiego FCE z wynikiem A.

Z wynikiem z matury: 100% z matematyki rozszerzonej, 100% z matematyki podstawowej, 100% z języka angielskiego podstawowego został najlepszym maturzystą 2020 w Polsce.

Ale od razu w rozmowie z naszym portalem zastrzegł się: „Jak będą Państwo podawali wyniki z matur, to proszę podać wszystkie, a z pozostałych egzaminów otrzymałem: 90 % z j.polskiego podstawowego i 96 % z j.angielskiego rozszerzonego” .

W „Kwiatku” Aleksander był uczniem klasy III a LO o profilu matematyczno – informatycznym.

O sukcesie ucznia z dumą pisała na swoim profilu FB dyrektor
Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy Joanna Dymitrowska :

„Jego wynik z matematyki jest najwyższy z możliwych do osiągnięcia. Aleksander otrzymał 100% z matematyki rozszerzonej i 100% z matematyki podstawowej, jak również 100% z języka angielskiego podstawowego. Taki wynik świadczy o talencie Olka jak i również o pracy jego i nauczycieli. GRATULACJE dla naszego absolwenta i pedagogów !!!” .

Czas przygotowań do matury był dla Olka bardzo intensywnym okresem. Kwarantanna spowodowana koronawirusem paradoksalnie jak mówi Aleksander bardzo mu pomogła, dała więcej czasu na naukę.
„W warunkach domowych mogłem lepiej się skupić i organizować sobie prace według własnego uznania” – dodaje maturzysta.

Pytany o poza naukowe zainteresowania i plany na przyszłość Olek mówi, że w związku z maturą w tym roku na nie nie miał
za wiele wolnego czasu, ale lubi podróże, piłkę nożną i gry komputerowe.

„W związku z intensywną nauką do matury, przez ostatni rok nie miałem wiele wolnego czasu na rozwój swoich pasji i siłą rzeczy jedną z nich stała się matematyka. Aby jednak od niej odpocząć interesuję się sportem, zwłaszcza piłką nożną oraz grami komputerowymi. Uwielbiam też podróżować z rodziną, chociaż aktualnie jest to dość trudne. Planuję aplikować na informatykę na AGH, ponieważ uważam, że jest to uczelnia na najwyższym poziomie i liczę na to, że będę mógł dalej się tam rozwijać i osiągać kolejne sukcesy” – mówi najlepszy maturzysta w Polsce 2020.

Na zakończenie rozmowy Olek dodaje:

„Proszę załączyć moje podziękowania dla Rodziny, Pani Dyrektor, Pani Morawczyńskiej od matematyki oraz wychowawczyni Pani Sutkowskiej od polskiego”.

Olkowi życzymy dalszych sukcesów i dostania się na wymarzoną uczelnię.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.